10 šokujících zajímavostí o klitorisu a tipy, jak mít co nejlepší klitorální orgasmus

10 šokujících zajímavostí o klitorisu a tipy, jak mít co nejlepší klitorální orgasmus

„Já jsem malej, ale šikovnej!“ řekl by klitoris, kdyby uměl mluvit. Ačkoliv v minulosti byl často přehlížený nebo se naopak bral jako něco ďábelského, čeho je raději lepší se zbavit, dneska mu během sexuálních hrátek věnujeme velkou pozornost. V tomto článku zjistíte, proč se mu někdy říká „ženský penis“, jakou má vlastně funkci a jak poznáte, že žena klitorální orgasmus předstírá. Na závěr vám prozradíme tipy pro jeho ještě lepší stimulaci. Pojďme tedy okrýt záhady tohoto kouzelného místa.

Šokující zajímavosti o klitorisu

1) Různá pojmenování pro jednu část těla

Název klitoris pochází z řeckého slova Kleitoris, což znamená v překladu „muž s klíčem“ nebo „muž hlídající vchod“. Což je poetické označení, vezmeme-li v úvahu, že se opravdu nachází nad poševním vchodem. Staří Řekové a Římané ho označovali také jako „nymfa“, „jazýček“, „pytlík“ apod. V dnešní době se můžeme často setkávat také s formálním označením poštěváček. Toto slovo vychází z dnes už archaického slovesa „poštívat“, což znamená dráždit. I neformální pojmenování „chobotnička“ je celkem příhodné, protože skutečně tak vypadá. Z obou stran se totiž mezi malými a velkými stydkými pysky vinou úpony, které mohou s trochou představivosti skutečně připomínat chapadla. Jak říkáte tomuto hrbolu lásky vy? Používáte medicínské výrazy nebo máte nějaké vlastní označení?

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!

2) Šokující přístup ke klitorisu v historii

Jak jste se mohli přesvědčit v minulých článcích (např. o masturbaci), ne vždy se k věcem z oblasti sexu a pohlavní soustavy přistupovalo s chladnou hlavou. A nejinak to bylo i v s klitorisem. Ten totiž nebyl vnímaný jako část těla, které je třeba věnovat nějakou zvláštní pozornost při uspokojování. O orální stimulaci v minulosti byla řeč jen v souvislosti s lesbami nebo se k ní uchylovali muži, které zradila vlastní erekce. Někteří vědci ve svých teoriích zašli ještě dál. Například dánský lékař, matematik a teolog Thomas Bartholin ho nazval jako urážku mužství. další vědci zase věřili, že klitoris roste tak moc, že brání průniku penisu do vagíny. A je proto nutné ho ženám preventivně odříznout v době dospívání. Tím se dostáváme k dalšímu bodu.

3) Kruté praktiky (nejen) v minulosti

Raný novověk s sebou nepřinesl jen fascinující objevy nebo vynálezy, ale mimo jiné také kruté čarodějnické procesy. Během nich také docházelo k odstranění klitorisu jakožto tzv. čarodějnické bradavky, což měla být podle pověsti insignie samotného Satana. Ještěže už je to za námi, říkáte si? Bohužel jste na omylu. I v dnešní době stále existuje spousta žen po celém světě se zmrzačenými vnějšími i vnitřními pohlavními orgány v důsledku ženské obřízky. A to ještě v tom lepším případě. Vzhledem k použití primitivních a nesterilizovaných nástrojů bez jakékoliv anestezie, není výjimkou, že žena zemře na vykrvácení, infekci nebo zdravotní problémy s rituálem spojené. Obřízka se provádí z náboženských (není však spjatý s křesťanstvím ani Islámem) a sociálních důvodů. Věří se, že je symbolem čistoty, věrnosti a krásy. Ačkoliv je tento rituál mezinárodně uznávaný jako porušení lidských práv a ve státech Evropské Unie je nelegální, není jisté, jestli se ho někdy podaří vymýtit úplně. Vzhledem k tomu, že se v současné době provádí zhruba 6 000 zákroků denně, nic nenasvědčuje tomu, že by měl vymizet.

4) Jeho účel má biologické opodstatnění

Klitoris je jako ledovec. Vidíme jen jeho vrcholek, tzv. žalud klitorisu (o podobnosti klitorisu s penisem se dozvíte ještě mnohem více za chvíli). Ale většina jeho části se skrývá uvnitř těla. A podobně jako ledovec je i on také zahalen mnoha tajemstvími. Jedno z nich se týká samotného účelu klitorisu. Má kromě pocitu rozkoše při jeho stimulaci ještě nějaké jiné opodstatněni? Spousta vědců se snažila a stále snaží odpovědět na tuto otázku. Jeho drážděním žena nejsnadněji dosáhne orgasmu, ale jak je známo, žena k otěhotnění vyvrcholení nepotřebuje. Někteří antropologové se proto domnívali, že z biologického hlediska je ženské pohlavní ústrojí na vyšší vývojové úrovni, než je to mužské. Nicméně v dnešní době je ale jasné, že má vliv na reprodukci. Drážděním klitorísu se totiž zvyšuje vaginální lubrikace, která připravuje pohlavní ústrojí na vstup spermií. A vaginální stahy při klitorálním orgasmu je pomáhají dostat na potřebné místo.

5) V mnoha ohledech se podobá penisu

V 50. letech 20. století se klitorisem podrobně zabýval americký chirurg, vědec a vynálezce Kermit Edward Krantz. Na základě pitev několika žen přišel na to, že mezi klitorisem a penisem existují určité podobnosti. Klitoris je velikostně velký zhruba jako penis, protože sahá do hloubky 9 – 13 cm. Vezmeme-li v potaz fakt, že průměrný penis dosahuje délky 9 cm v klidovém a 13 cm ve ztopořeném stavu, tak se jedná o zajímavou shodu. Klitoris tvoří svaly, nervy a 18 částí z erektilní tkáně. Také má část, která se podobá předkožce, která může být částečná nebo úplná. Podobně jako penis také klitoris nabývá na velikosti přímo úměrně s růstem vzrušení. Zatímco penis se při erekci oproti klidovému stavu zvětší zhruba o 50 %, klitoris v tomto pomyslném souboji vede. Ten se totiž zvětší o 50 – 300 %!

6) Každý je unikátní

Podobně jako byste stěží našli dva naprosto shodné penisy, tak byste nenašli ani dva totožné klitorisy. Každý je zkrátka jedinečný, co se do velikosti, tvaru a barvy týče. Také jeho umístění se může lehce lišit. Čím blíže se nachází k poševnímu vchodu, tím více se zvyšuje možnost dosažení orgasmu i během vaginálního styku. A to z toho důvodu, že je poštěváček totiž neustále stimulován.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!

7) Takto poznáte předstírání orgasmu

Jak jsme již zmínili, klitoris se s přibývajícím vzrušením zvětšuje. Těsně před orgasmem se ale smrští. Jakoby se na chvíli stáhne zpátky před tím, než vybuchne ohňostroj vášně. To samozřejmě mnoho nezkušených zmate. Zkušení však ví, že je vše na dobré cestě a že vyvrcholení už nic nebrání. Toto scvrknutí nejde vůlí ovládat, což znamená jediné – pokud se velikost klitorisu nijak nezmění, ale žena se začne svíjet v křečích, s největší pravděpodobností předvádí herecký výkon. Zkuste si s ní tedy promluvit, proč to má zapotřebí a co máte do příště udělat jinak.

8) Mění se s věkem

Čas je neúprosný. S věkem můžeme sledovat, jak se nám tělo pomalu mění. To, co bývalo pevné je ve stáří svěšené. To, co bývalo hladké, vypadá nyní jako šarpej. To, co bylo velké je později drobné. To poslední v žádném případě ale neplatí pro klitoris! Ten totiž má tendenci se postupem času zvětšovat. Žena ho má ve stáří až 2,5 krát větší než v období dospívání. Což mu přihrává další bod v pomyslném souboji (ne, že bychom chtěli počítat skóre, ale pro pořádek je to 2:0 pro klitoris). Penis se totiž mužům s věkem zmenšuje a to zhruba o 1 – 2 cm.

9) Vyvíjí se už v děloze matky

O pohlaví jedince je předem rozhodnuto už v prenatálním období, kdy má plod falický výrůstek. Zhruba v 9. týdnu těhotenství se z něj stane penis v případě chlapečků nebo klitoris v případě holčiček. V případě změny pohlaví hraje penis a klitoris jednu z největších rolí. Není to jen o sexu, ale… většina lidí si přeje zachovat jakýsi standard uspokojení. Nový klitoris se tedy vytvoří z předkožky a naopak z klitorisu se penis vytvaruje. Pokud byste operaci změny pohlaví chtěli podstoupit, musíte si našetřit nejméně 90 000 Kč.

10) Přivede vás snadněji k orgasmu

Jak jsme psali v článku o orgasmu, u žen neexistuje jen jeden orgasmus. Ale protože opakování je matka moudrosti, pojďme si připomenout důležitá fakta. Vaginálního orgasmu je schopno dosáhnout pouze něco málo přes 10 % žen. Klitorálního orgasmu je schopno dosáhnout 80 – 90 % žen! A z anatomického hlediska ho může mít naprosto každá žena. Jak ho dosáhnout v případě, že jste ještě neměli to potěšení se s ním seznámit? A jak ho mít ještě silnější? Tím se dostáváme k druhé části našeho článku.

Tipy na nejlepší klitorální orgasmus

1) Experimentujte

Každý klitoris je jiný. Každý klitoris vyžaduje jiné zacházení. A abychom to ještě trochu zkomplikovali, stejný klitoris vyžaduje jeden den jemné laskání, zatímco druhý den potřebuje prudké pohyby. Jak se tedy vyznat v tom, jak ho správně dráždit? Jediným východiskem je dát se na cestu experimentu. Sledujte své tělo nebo tělo vaší partnerky, jak na doteky reaguje. Zkuste se klitorisu dotýkat přímo nebo po jeho stranách, kružte kolem něj, jezděte po něm nahoru a dolů, vyvíjejte na něj různý tlak, střídejte jazyk a prsty apod. Uvidíte, co to s ženským tělem udělá, než se udělá.

2) Zapojte hračky

Máme samozřejmě na mysli samozřejmě erotické pomůcky, které vás do cíle jistojistě dovedou. Úžasnou pomůckou jsou tlakové vibrátory, který klitoris „obejmou“, ale nedotknout se ho přímo. Pomocí pulzujícího tlaku ho následně začnou stimulovat. Orgasmus budete mít zaručen během chviličky. Pokud nechcete hned do cíle a naopak si užít samotnou cestu, zkuste menší klitorální vibrátory nebo vibrátory ve tvaru jazyka, který simuluje orální sex. Z široké nabídky si vyberete ten pravý pro vás nebo vaši partnerku.

3) Doplňky stravy

Věděli jste, že silnější orgasmus můžete zažít i díky Stoporex Woman? Stimuluje totiž libido a celkově podporuje sexuální zdraví. Kromě toho také pomáhá snižovat obtíže spjaté s menstruací a menopauzou a udržuje hormonální a pohlavní soustavu zdravou. Tenhle doplněk stravy vám proto nesmí doma chybět.

Ačkoliv je klitoris malý, zaslouží si velkou pozornost. Nezapomeňte se mu proto během sexuálních hrátek dostatečně dlouhou dobu pověnovat. Při správné péči se vám odmění orgasmem, který rozhodně bude stát za to.

Použité zdroje

https://osteo-forum.cz/prvni-pomoc/postevacek-vse-o-zdravi.html

https://www.europarl.europa.eu/news/cs/headlines/society/20200206STO72031/zenska-obrizka-kde-se-praktikuje-a-proc

https://cs.wikipedia.org/wiki/Klitoris