10 zajímavostí o mužském orgasmu tipy, jak ho mít ještě intenzivnější

10 zajímavostí o mužském orgasmu tipy jak ho mít ještě intenzivnější

Je zajímavé, jak často se časopisy nebo blogy zaměřují výhradně na ženský orgasmus. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jsme ho rozebrali skrz na skrz, pořád je ve srovnání s tím mužským tak nějak tajemnější a čtenářsky atraktivnější. V souvislosti s ním se pořád snažíme odpovědět na spoustu otázek. Kde je bod G? Jak na mokrý orgasmus? A jak to ženě vlastně nejlépe udělat? Ale co mužský orgasmus? Nezasloužil by si také on trochu pozornosti? Pojďme se tedy v tomto článku na něj zaměřit. Přineseme vám takové informace, že vám ve výsledku přijde mnohem zajímavější, než je ten ženský.

10 zajímavostí o mužském orgasmu

1) Muži i ženy prožívají orgasmus podobně

Kdybychom si na jeden den mohli vyměnit tělo s opačným pohlavím, většina z nás by jistě jako první začala experimentovat s masturbací, že ano? Každý chce totiž vědět, jak opačné pohlaví prožívá orgasmus. My se vám na tuto zapeklitou otázku budeme snažit odpovědět.
Před samotným vyvrcholením u mužů přichází pocit vzrušení, který je charakteristický zrychleným dýcháním, vyšší tepovou frekvencí. To se na první pohled projevuje zrůžověním pleti, zvýšením lesku v očích. Podobně je tomu tak i u žen. Samozřejmě nejviditelnějším projevem sexuálního vzrušení je u mužů erekce. Po určitém vzrušivém podnětu vyšle mícha signál do penisu, ve kterém dojde k nahromadění krve a následkem toho se penis přirozeně zvětší. Jedná se o reflex, který nelze ovládat vůlí. A po stimulaci, která trvá dostatečně dlouho dobu, samozřejmě dojde k ejakulaci.

Vědci z Nizozemska zjistili, že reakce mozků mužů a žen během sexu se objevují v jeho rozdílných částech. Při orgasmu však dochází k reakcím v částech stejných. Mužské i ženské orgasmy mají také podobné fyzické projevy. Mužský anální svěrač, prostata a penis se uzavírají stejně tak, jako u žen dochází ke kontrakcem svalů pánevních, vaginálních a děložních. To by mohlo znamenat, že i pocity při orgasmu mají ženy i muži hodně podobné.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!

2) Ejakulace a orgasmus nepřichází ve stejnou dobu

Na rozdíl od ženského orgasmu (ovšem existují samozřejmě i výjimky) je ten mužský viditelný, protože je spojený s ejakulací. Pokud jste si ale mysleli, že orgasmus a ejakulace přichází současně, budeme vás muset vyvést z omylu. Faktem totiž je, že orgasmus vzniká pár sekund před ejakulací.

3) Mužský orgasmus trvá kratší dobu než ženský

Na rozdíl od toho ženského, který může trvat zhruba od 3 do 50 sekund, je ten mužský kratší. Jeho průměrná doba trvání se pohybuje v rozmezí od 3 do 25 sekund. A jak dlouho trvá, než se k orgasmu tělo dostane? Zatímco ženy dojdou do cíle zhruba po 13 minutách, mužům stačí obvykle jen poloviční čas.

4) V ejakulátu je sice cukr, ale postavě neublíží

Jedna porce této bílé nebo šedobílé tekutiny má obsah přibližně 2 až 6 ml. Co je její součástí? Obsahuje především vodu, aminokyseliny, hormony, ale dokonce i vitamíny, minerály apod. Dále je v něm také tekutina z prostaty neutralizující kyselé prostředí pochvy a cukr vyživující spermie. Ale nemějte strach! Rozhodně z něj nepřiberete. Podle studií American Society of Andrology z roku 2005 obsahuje totiž méně než jednu kalorii. A samozřejmě nesmíme zapomenout na již zmíněné životadárné spermie, které zrají ve varlatech. Těch je při jednom výstřiku zhruba 20 milionů. Zajímavé je, že dříve jich muži měli až 5x více, než je tomu nyní.

5) Sperma zpomaluje proces stárnutí a zlepšuje psychiku

Dříve se tomuto tvrzení možná ženy uchichtly a myslely si, že si to nutně musel vymyslet muž. Opak je však pravdou. V dnešní době už je vědecky potvrzené, že kromě výše uvedených složek totiž ejakulát obsahuje melatonin a serotonin, což jsou hormony přispívající k pocitu psychické pohody. A aby toho nebylo málo, obsahuje ještě spermidin, který dokáže omladit buňky a zpomalovat jejich proces stárnutí. Bohužel tady je ale háček. Nejvyšší koncentraci spermidinu mají ve spermatu převážně mladí muži. S věkem se totiž snižuje.

6) Chuť spermatu můžete ovlivnit vhodným jídlem

Neexistuje jedna univerzální chuť spermatu, která je stejná pro všechny muže. Každé sperma je zkrátka i chuťově specifické. Může být mírně slané, nasládlé, nahořklé, případně ještě bez chuti. Jeho chuť se odvíjí podle toho, co muži před sexem sní a vypijí. Pokud chcete, aby vaše sperma bylo delikátnější, zařaďte do svého jídelníčku ananas, borůvky, pomeranče, banány, brambory a těstoviny. Naopak se vyhněte příliš kořeněným jídlům, kávě, alkoholu a cigaretám.

7) Ejakulát dosahuje při výstřiku poměrně vysoké rychlosti

Napadla vás někdy otázka, jaké průměrné rychlosti dosahuje sperma při ejakulaci? I na ni v dnešní době zná věda odpověď. Jeho rychlost při výstřiku se pohybuje okolo 45 km/h, což odpovídá průměrné rychlosti svátečního řidiče – důchodce.

8) Svému partnerovi můžete darovat kousek sebe

Další zajímavostí spermatu je možnost udělat z něj šperk. Existuje několik šperkařů, kterým mohou muži poslat ejakulát a ti z něj následně vyrobí požadovaný klenot. Můžete si vybrat z řady prstenů, přívěsků nebo dokonce náhrdelníku, který na první pohled vypadá jako by byl vyrobený z perel. Společnost je však rozdělena na dva tábory. Zatímco jednomu šperky ze spermatu připadají jako originální nápad, dalšímu to přijde jako nechutná záležitost. A jaký názor máte na to vy? Měli byste koule na to darovat svému partnerovi doslova kousek sebe?

9) Zvýšit plodnost pomůže změna životního stylu i vitamínové doplňky

Plodnost pomáhá zlepšit zdravá strava bohatá zejména na omega mastné kyseliny, které najdete zejména v semínkách, oříškách nebo rostlinných olejích a zinek, který se nachází v hovězím mase, žloutku nebo v játrech. Naopak byste měli utnout nebo výrazně omezit kouření a pití alkoholu.

Z vitamínových doplňků doporučujeme Stoporex Klasik. Ten mimo jiného obsahuje kořen maca a právě již zmíněný zinek, což jsou složky přispívající k plodnosti a správné funkci reprodukčního systému.

10) Také muži mohou zažívat mnohonásobný orgasmus

Pánové, přiznejte se. Záviděli jste někdy ženám schopnost dosahovat během chvilky několika orgasmů za sebou? Pravdou je, že i mužské tělo je na tato vyvrcholení uzpůsobené. Každopádně představa ne vždy odpovídá realitě. Většinou totiž nedochází k více ejakulacím za sebou během pár minut nebo dokonce sekund. Místo toho mohou muži prožívat několik orgasmů bez výstřiku. Pocity během orgasmů tohoto typu se mohou lišit od toho s ejakulací, ale to neznamená, že nemohou být stejně nebo dokonce i více intenzivní. Multiorgasmu mohou muži dosáhnout hlavně během masturbace.

Jak mít intenzivnější mužský orgasmus

Kdo by nestál o intenzivnější orgasmus, který by vás vystřelil až do nebes? Pojďme se podívat na některé jednoduché, ale účinné triky, které vám ho zajistí. Rozhodně se vyplatí je vyzkoušet.

1) Kegelovy cviky

Provádějte pravidelně tzv. Kegelovy cviky, které posilují pánevní dno. Tyto svaly, pomocí nichž můžete zastavit proud při močení, zatínejte vždy pár vteřin zhruba desetkrát za sebou čtyřikrát až pětkrát denně. Zkuste to i během masturbace nebo sexu. Díky nim můžete brzy poznat kouzlo již zmíněného mnohonásobného orgasmu.

2) Start a stop metoda na oddálení ejakulace

Čím delší je pauza mezi vyvrcholeními, tím silnější pak je orgasmus. Nemusíte si ale hned nutně naordinovat celibát. Stačí při masturbaci praktikovat metodu oddálení ejakulace, kterou najdete pod názvem Start a stop nebo také Hranování. Oba dva názvy jsou celkem všeříkající. Přestanete s masturbací nebo se sexem ve chvíli, kdy cítíte, že jste na samé hraně orgasmu. Poté počkáte zhruba půl minuty, než pocit vyvrcholení odezní. Takto pokračujete ještě několikrát za sebou, než si dovolíte vyvrcholit. Kromě toho, že vám tato metoda zajistí bouřlivý orgasmus, udržuje váš penis zdravý a navíc vám pomůže při sexu s předčasným vyvrcholením.

3) Nezaměřujte se jen na penis

Při sexu a masturbaci se většina lidí soustředí výhradně na penis. A to je věčná škoda, protože mužské tělo toho nabízí mnohem více! Hrajte si s varlaty, mačkejte je, tahejte je, ale jemně! Říká se, že na nějakou věc chlap musí mít koule, ale ty jsou paradoxně hodně citlivé a potřebují něžné zacházení. Od varlat můžete jít dál směrem ke konečníku a zaměřit se také na hráz (perineum). Jedná se o vystouplé místo, které je protkané nervovými zakončeními a patří k silné mužské erotogenní zóně. Při hrátkách hráz jemně masírujte a při orgasmu na ni zatlačte. Čeká vás jedinečná slast.

4) Tak trochu jiná masáž – masírujte prostatu

Pravidelná masáž prostaty vám zajistí nejen nezapomenutelný orgasmus, ale je také působí proti zvětšené prostatě, rakovině prostaty, zlepšuje imunitu a dokonce působí proti padání vlasů díky tomu, že upravuje mužské hormony v těle. Jak na ni? Začněte jemnou masáží prsty kolem konečníku a pak je vsuňte pomalu dovnitř. Prostatu nahmatáte zhruba 5 cm od vstupu ve směru k dutině břišní. Svým tvarem a velikostí připomíná kaštan. Zkuste na ni lehce tlačit přerušovanými pohyby nebo kolem ní kroužit. K její masáži můžete přizvat na pomoc také speciální erotické hračky, které jsou na hrátky s ní speciálně určené a tvarované. Odhoďte stud a pojďme na to! Bude to stát za to.

5) Stoporex gel

Vyzkoušejte naše přípravky jako například Stoporex Stimul gel. V malém množství se nanáší před sexem na ztopořený penis. Zajišťuje intenzivnější prožitek ze sexu a hlavně bouřlivější orgasmus!

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!

Poruchy orgasmu

V této závěrečné části se podívejme na čtyři nejčastější poruchy orgasmu, jejich projevy, příčiny a možnosti léčení. Trpíte-li  jednou z těchto poruch dlouhodobě, nesnažte se řešení problému zbytečně odkládat. V každém případě je nutné kontaktovat praktického lékaře, který vás pošle na specializované pracoviště, kde rozhodnou o konkrétních možnostech léčby.

1) Anorgasmie

Jedná se o neschopnost dosáhnout orgasmu. V některých případech není muž schopen dosáhnout orgasmu během sexu, ale během masturbace ano. V dalších případě ho nedosáhne ani během sexu, ale ani během masturbace. Zajímavé je, že i v tomto případě u mužů k výronu semene přece jen dochází. Většinou se to však děje bez jakékoliv stimulace během nočních polucí. Příčin může být několik. Spadají sem zdravotní problémy (cévní, neurologické, endokrinní apod.) nebo problémy psychické (úzkosti, deprese, schizofrenie apod.). Léčba se provádí odstraněním zjevných příčin nebo pomocí nácvikové terapie nebo s použitím masturbačních pomůcek.

2) Suchý orgasmus

V případě suchého orgasmu je přítomna erekce a muži jsou pohlavního styku schopni. Charakteristickým znakem je ale nepřítomnost ejakulátu během vyvrcholení. Příčiny vzniku bývají různé. Může se objevit během života jako následek chirurgického zákroku, úrazu, oneocnění, po podávání léků na snížení patologicky vysokého krevního tlaku, psychofarmak apod. Může jít však také o vrozenou vývojovou vadu, která je přítomna od narození.

Suchý orgasmus může mít dvě podoby. U retrográdní neboli zpětné formy vystříkne ejakulát opačným směrem a to do močového měchýře místo toho, aby se dostal ven. Dalším typem je pravá anejakulace, kdy úplně chybí ejakulace, ačkoliv pocitově k vyvrcholení dojde. Na vině může být zúžení nebo blokáda místa, kde chámovod a vývod semenného váčku ústí v oblasti prostaty do močové trubice. U některých forem zpětné ejakulace mohou pomoci léky, které zvyšují svalovinu močového měchýře. Je-li přítomna blokáda, může být v některých případech chirurgicky odstraněna. Pokud porucha způsobuje neplodnost, může být vajíčko partnerky oplodněné mimo její tělo. Spermie mohou být odebrány cévkou z močového měchýře nebo punkcí z nadvarlete.

3) Dysfunkční orgasmus

Při této poruše muž potřebuje extrémně dlouhou dobu stimulace, než vůbec dospěje k vyvrcholení. Při pohlavním styku dochází k vyvrcholení až po dlouhých desítkách minut. V některých případech k němu při vaginálním a orálním sexu nemusí dojít vůbec. Tato porucha může být  často způsobena sníženou citlivostí nervových vláken penisu, která vznikla dlouhodobou masturbací s pevným úchopem, ale také onemocněním, jako následek podávání psychofarmak apod. Jako léčba se většinou při konci sexu navrhuje intenzivní dráždění, kterého je schopen spíše muž než jeho partnerka, která má slabší úchop. Případně je dobré vzít na pomoc vibrující masturbační pomůcku.

4) Předčasné vyvrcholení

K jedné z nejčastějších poruch orgasmu patří rozhodně předčasná ejakulace. Jedná se o stav, kdy muž vyvrcholí chvíli po začátku sexu nebo dokonce i před ním. Ačkoliv se nejedná o život ohrožující onemocnění, má rozhodně negativní vliv na psychiku muže. Může být zapříčiněna nízkou frekvencí sexuálních styků, psychickými problémy (strach z neuspokojení partnera, špatná zkušenost, problémy ve vztahu, stres apod.), zdravotními problémy (zánět prostaty, zkrácená uzdička, obezita, poruchy štítné žlázy apod.), nevhodnými podmínkami pro sex (rušivé prostředí, frigidní partnerka apod.) případně dalšími problémy. Poruchy předčasné ejakulace se mohou řešit pomocí léků, doplňků stravy (např. Stoporex Prolong), nácviků masturbačních technik na oddálení orgasmu apod.

Jak je vidno, mužský orgasmus se zajímavostmi jenom hemží. Aby jich nebylo málo, na úplný závěr se s vámi rozloučíme pikantní perličkou. Věděli jste, že i muži mohou předstírat orgasmus? Pokud se chráníte kondomem, stačí jen vzdychat jako při orgasmu, pak si stáhnout prezervativ, zauzlovat ho a vyhodit. A samozřejmě se tvářit šťastně. Každopádně daleko lepší je ho skutečně zažít a hlavně si ho užít! Máloco se tomuto božskému pocitu totiž dokáže vyrovnat.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!