4 metody, jak zvětšit penis aneb na velikosti (ne)záleží

4 metody, jak zvětšit penis aneb na velikosti (ne)záleží

Na velikosti přece nezáleží. Nebo ano? Jsou věci, o kterých se stydí mluvit ženy i muži. A jednou z nich je určitě velikost penisu. Ne každému byl dán shůry penis, který by mohl hrát hlavní roli ve filmech pro dospělé. Každý druhý muž je s jeho velikostí nespokojený a přeje si, aby byl větší. Naštěstí existují v dnešní době metody zvětšení penisu. V tomto článku se dozvíte, jak mu přidat pár centimetrů. Kromě dalších zajímavostí vám také prozradíme, kolik měří nejmenší a největší penis na světě.

Penis roste zhruba do 18 let

Pojďme začít samotným růstem penisu. Už při narození se chlapci rodí s penisem dlouhým 2 až 4 cm a od té doby samozřejmě roste. Kolem 12 let může být penis ještě malý, ale období puberty s ním udělá divy. I pro penis se totiž jedná o období jeho největšího růstu. Ten se zastavuje okolo 18. roku života. Takže pokud je vám už více let, nepočítejte s tím, že by se jeho délka nějak rapidně změnila.

Co země, to jiná průměrná délka

Napadlo vás někdy, kolik cm měří průměrný penis? Na tuto otázku má věda odpověď. Britský národní výzkumný zdravotní ústav NIHR zkoumal přes 15 000 mužů ve věku 18 až 68 let z celého světa. Výsledky ukázaly, že průměrná délka je okolo 13 cm. Ale liší se v závislosti na zemi, odkud muži pochází. Zatímco největší chloubu mají Afričané, nejhůře jsou na tom Asiaté. Největší průměrná délka penisu při erekci je pak v zemi Kongo. Tam se pohybuje okolo 18 cm. V Severní Koreji se pohybuje okolo 9 cm. A jak si na tom stojí Češi? S průměrnou délkou okolo 16 cm se nacházíme nad celosvětovým průměrem. A jak si stojíte vy?

 • Stoporex® Klasik + Prolong + XXL krém

  1950,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  599,00 

Muži řeší velikost více než ženy

S velikostí penisu svého partnera je spokojeno 85 % žen. Muži jsou v tomto směru k sobě daleko kritičtější. 55 % z nich totiž s velikostí spokojeno není a přáli by si ho mít většího. Tato jednoduchá statistika nám tedy dává odpověď na složitou otázku, jestli na velikosti záleží. Evidentně na ní záleží více mužům než ženám. Ženám jde spíše o tvrdost, výdrž a celkovou šikovnost partnera při sexuálních hrátkách. A také je pro ně mnohdy zajímavější šířka než samotná délka. Širší penis totiž při sexu více stimuluje klitoris a tím ženy častěji přivede k orgasmu než při samotném průniku.

Extrémní velikosti penisů

Pro ženy je ideální, když není ani příliš malý, ale na druhou stranu ani příliš velký. Je jasné, že každé extrémy jsou špatné a nejinak je to právě i s velikostí penisu. Nyní se podíváme detailně na mikropenis a příliš velký penis.

Velký problém zvaný mikropenis

Mikropenis je vývojová anomálie, která postihuje mužskou chloubu. Spousta mužů však používá tento pojem zcela špatně. Ne každý malý penis je skutečně mikropenis. Jedná se o penis menší než 6 cm v klidovém stavu. Ten je diagnostikován už po narození.

Tento problém je způsobený hormonální nerovnováhou, ale lékaři si nejsou jistí, čím je tato nerovnováha způsobena. Jisté však je, že se riziko zvyšuje, pokud se u nějakého z mužů v rodině již objevil. Může se vyskytovat samostatně nebo také s jinými tělesnými poruchami. Důležité je sledovat hladinu hormonů do 3 měsíců po narození, jelikož ty jsou pro růst penisu klíčové.

Určitě vás zajímá, jestli je takový penis funkční. Ve většině případů jsou muži schopni dosahovat erekce, ejakulovat a močit. Problémem však může být samotný sex, protože se kvůli malé velikosti nemusí dostat do pochvy. Tato vada však může postihovat i vývoj varlat, které následně mohou produkovat méně spermií, což může vést k částečné nebo úplné neplodnosti.

Včasná diagnostika je v případě mikropenisu naprosto klíčová. Vzhledem k hormonální nerovnováze se doporučuje co nejdříve nasadit hormonální léčbu, která má největší účinek v raném dětství. Později už nemusí být tak účinná. Pokud máte pocit, že jím vaše dítě trpí, s návštěvou odborníka rozhodně neotálejte. V pozdějším věku se jako řešení nabízí tzv. faloplastika. Jedná se o rekonstrukci mikropenisu. Tento zákrok je však velmi náročný a nese s sebou určitá rizika.

Příliš velký penis

Říká se, že čím větší, tím lepší. To ale není úplně pravda. I příliš velký penis totiž může být problém. Průměrná ženská vagína totiž dokáže pojmout jen zhruba 17cm penis. Cokoliv nad tuto délku může představovat problém. A to jak pro muže, tak pro ženy. Ženy se nejčastěji potýkají s bolestivým sexem, který je velkým penisem způsobený. Po delší době zkrátka už nemusí být pro ně příjemný a jsou nuceny s pohlavním stykem přestat. Mužům zase může způsobovat vniknutí do úzké vagíny, natrhnutí předkožky nebo různé oděrky. Při orálním sexu může protějšek trpět dávivým reflexem, se kterým by se v případě průměrného penisu potýkat vůbec nemusel. Nemluvě také o tom, že anální sex bude pro mnohé naprosto pasé. V případě malého penisu se dá jeho velikost řešit (viz níže). Ovšem nic jako zmenšovač penisu zatím neexistuje. Proto je třeba k sexu přistupovat velice opatrně.

Rekordmani

Pojďme si nyní otevřít Guinnessovu knihu rekordů. Jonah Falcon se narodil v roce 1970 v Brooklynu a nyní působí jako herec a moderátor. Ale je slavný i kvůli něčemu jinému. Jeho penis totiž měří 35 cm, což z něj dělá největší penis na světě.
Dlouho se ale mělo za to, že je držitelem rekordu Mexičan Roberto Esquivel Cabrera narozený v roce 1963. Ten se totiž chlubil, že jeho penis měří skoro půl metru! Lékařské vyšetření však ukázalo, že jeho penis měří zhruba 16 až 18 cm. Zbytek tvoří vytahaná předkožka! Neděste se, v tomto případě nejde o žádnou anomálii. Roberto je totiž svým penisem tak posedlý, že na něj pravidelně věší těžká závaží, aby byl delší.

A teď to vezmeme z opačného konce. Nejmenší penis na světě patří Mikovi Carsonovi z Miami. Jeho penis měří pouhý 1 cm. Ale i přesto je funkční. Jedná se o nejmenší penis dospělého člověka.

 • Stoporex® Klasik + Prolong + XXL krém

  1950,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  599,00 

Velikost penisu předem nepoznáte

Byly doby, kdy se tradovalo, že velikost penisu lze poznat podle určitých částí těla. Například, když má muž velkou nohu, bude mít logicky i velký penis. Části těla se pak různě obměňovaly. Jednou to byly nohy, podruhé nos, pak zase ruce… Každopádně tahle teorie je už dávno pasé. Podle vědců totiž neexistuje přímá souvislost mezi penisem a jinou částí mužského těla. Takže velikost je do poslední chvíle překvapením. Dá se ale říct, že velikost a tvar je do určité míry dědičnou záležitostí.

Velikost penisu můžete do určité míry ovlivnit i vy sami

Velikost penisu tedy nejvíce ovlivňuje genetika a hormony. To jsou faktory, se kterými moc nenaděláme. Nicméně na velikosti se podílí i další faktory, které naopak máme ve svých rukou. Jedním z nich je například zdravý životní styl. Obezita se sice projevuje zvětšováním centimetrů všude po těle, ale paradoxně mužům ubírá centimetry jinde. Věřte tomu nebo ne, ale každých 10 kg nadváhy opticky ubere 1 cm na penise. Kromě toho se může tuk ukládat v malých tepnách penisu a díky tomu může docházet k problémům s jeho funkčností. Kromě přibírání zmenšuje penis také kouření nebo nadměrné pití alkoholu. Takže máte o několik důvodů více, abyste sekli se svými nezdravými životními návyky!

Metody zvětšení penisu

V této části se podíváme, jaké existují metody zvětšení penisu. Pokud jste s jeho velikostí nespokojení, zkuste jednu z nich. Naopak se vyvarujte domácích hokusů pokusů jako neblaze proslulý a výše zmíněný Roberto.

1) Penoplastika

Název je všeříkající. Jedná se o plastiku penisu. Penis si můžete nechat prodloužit přerušením vazu (ligamenta), který připojuje penis ke stydké kosti. Díky tomu se penis o cca 2 – 5 cm prodlouží. Vždy záleží na konkrétním případu.

Penis lze ale také rozšířit a nebo více zbytnět. Tato procedura se dělá pomocí aplikace vlastního tuku z těla pacienta nebo výplně kyseliny hyaluronové vstříknutím pod pokožku na vnější straně penisu. Obvod penisu se po ní zvětší o cca 2 – 4 cm.

Na tento zákrok nemusíte jezdit bůhvíkam. Nabízí ho několik klinik i v České republice. Jedná se samozřejmě o nadstandardní výkon, který není hrazený ze zdravotního pojištění. Kromě toho, že nemůže penoplastiku podstoupit kdokoliv, počítejte také s dobou rekonvalescence v řádech několika týdnů a riziky spojenými s tímto chirurgickým výkonem.

2) Stoporex XXL krém

Nechce se vám podstupovat plastiku penisu? Ostatně ani se není čemu divit. Naštěstí existují i přípravky, které se bez návštěvy lékaře obejdou. Vyzkoušejte náš Stoporex XXL. Jedná se o krém, který se během erekce aplikuje na zevní část. Díky tomu dochází k ještě mohutnější erekci a maximálnímu zvětšení penisu. Můžete ho používat preventivně, i když žádné problémy s erekcí nebo penisem nemáte a to i dlouhodobě.

3) Erotické pomůcky

Naštěstí žijeme v době, kdy si už můžeme pořídit různé pomůcky, které vaši chloubu opticky zvětší. Skvělým pomocníkem jsou vakuové pumpy, které fungují na principu podtlaku. Vložíte do ní penis a odčerpáte z ní vzduch. Podtlak vžene do penisu více krve, takže bude pevnější a větší. Kromě toho vakuové pumpy také posilují erekci a prodlužují délku sexu.

Skvělým pomocníkem za pár korun je erekční kroužek, který se nasazuje na penis a varlata. Stáhnutí opět vžene více krve do penisu, takže také bude vypadat větší a pevnější.

Vyzkoušet můžete dále třeba návlek na penis, který ho prodlouží a zvětší jeho obvod. Můžete do něj penis vložit celý nebo si pořídit návlek, který ho pokryje jen z části.

Pokud chcete svého partnera obšťastnit něčím skutečně velkým, zkuste připínáky (strap-on), dilda, vibrátory apod. Projděte si nabídku online sex shopů nebo zavítejte do nějaké kamenné prodejny, ve které si můžete hračku osahat na živo.

4) Cviky

Existují cviky, které pomáhají penis zvětšit. Jedním z nich je tzv. dojení. Penis uchopíte palce a ukazováčkem a začnete ho natahovat, pár sekund pak přidržovat a povolovat jako byste dojili krávu.

Natahování je dosti podobné dojení, ale s tím rozdílem, že si jednou rukou uchopíte kořen penisu a druhou pevně uchopíte žalud. Následně začnete penis natahovat. Při natahování můžete prsty také kroužit okolo něj.

V ideálním případě provádějte tyto cviky několik minut každý den. Pamatujte na to, že vás cviky nesmí v žádném případě bolet nebo být jinak nepříjemné. Abyste zabránili vzniku zranění, přizvěte si na pomoc lubrikant. S tím vám to půjde jako po másle.

Závěr

Ať už je velikost vašeho penisu jakákoliv, nezapomínejte na to, že ta z vás muže rozhodně nedělá. Pokud byste se ho přece jen rozhodli zvětšit, buďte rádi, že žijete v době, kdy existují různé metody, které si s menším penisem poradí. Jste spokojení s vaším penisem nebo byste mu rádi pár cm přidali?

Použité zdroje

https://www.elle.cz/laska-sex/sex/na-velikosti-zalezi

https://www.lidovky.cz/relax/zdravi/prumerna-delka-penisu-v-erekci-je-13-12-cm-tvrdi-vedci.A150303_175139_ln-zdravi_sij

https://www.thesun.co.uk/fabulous/5189607/jonah-falcon-penis-size/

https://m.magazinplus.cz/styl/1732-co-zmensuje-a-co-naopak-zvetsuje-muzsky-pohlavni-ud.html

https://www.andrologickaklinika.cz/prodlouzeni-penisu.html

 • Stoporex® Klasik + Prolong + XXL krém

  1950,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  599,00