Afrodiziaka pro muže i ženy

Afrodiziaka pro muže i ženy

Při přípravě romantické večeře pro dva se vyplatí zvážit vhodné menu. Nejlepší je používat přírodní afrodiziaka, která povzbudí organismus a jistě zvýší teplotu v ložnici. Víte, co je afrodiziakum a co jsou přírodní afrodiziaka pro muže a ženy?

Co jsou afrodiziaka?

Afrodiziakum je druh jídla nebo nápoje, který vyvolává sexuální vzrušení. Dělí se do tří skupin:

 • látky zvyšující libido,
 • látky zvyšující potenci
 • látky zvyšující sexuální potěšení.

Afrodiziaka působí prostřednictvím psychofyzických podnětů, vč. zrakové nebo čichové a jako vnitřní činitelé, včetně potraviny nebo doplňku stravy jako je například Stoporex. Zařazení látek mezi afrodiziaka často vyplývá z tradice a dlouhodobého užívání. Mohou být použity jako přírodní složky podporující problémy s potencí a plodností.

Jméno pochází od Afrodity, řecké bohyně lásky. Afrodiziaka fungují především tehdy, když v ně věříte. Zároveň se vyplatí vsadit na takové, které vám neublíží. Některé najdete ve svém obchodě s potravinami, jiné můžete mít dokonce zdarma. Léky používané k léčbě erektilní dysfunkce tedy nejsou afrodiziaka. Také ty, které způsobily revoluci v sexuálním životě téměř po celém světě a jsou dostupné bez lékařského předpisu. Jejich působení je prokázáno a pomáhají, když duch chce, ale tělo je nevýrazné. Afrodiziaka mají pomoci, když není touha. Afrodiziaka jsou někdy spojována s riskantními vynálezy, často dostupnými na černém trhu, které údajně vyvolávají divoké touhy i u zdánlivě chladných milenců. Odborníci na umění lásky však argumentují, aby si dávali pozor na sliby výrobců a prodejců nelegálních nápojů lásky a zázračných pilulek.

 • Stoporex® Klasik

  Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  Stoporex® XXL krém

  599,00 
 • Stoporex® Delay sprej

  Stoporex® Delay sprej

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Stimul gel na erekci

  Stoporex® Stimul gel na erekci

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  2194,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  1966,00  Sleva!

Jak afrodiziaka ovlivňují naše smysly a mysl

Afrodiziaka ovlivňují především hormonální rovnováhu. Jejich působení je tedy založeno na podpoře krevního oběhu, což vede k relaxaci, snížení stresu a zlepšení humoru, který je z velké části zodpovědný za kvalitu pohlavního styku včetně dosažení orgasmu a erekce. Navíc takové látky obsahují nezbytné vitamíny a minerály, které mají vliv na potenci a lepší pohodu. Je však vhodné si uvědomit, že některé přísady ženy pouze stimulují, například čokoláda. Afrodiziakum díky vysokému obsahu serotoninu výrazně zlepšuje náladu žen a dodává jim více energie. Ústřice a ořechy zase díky velkému množství zinku zvyšují u mužů libido, posilují jejich potenci a také podporují tvorbu mužského hormonu.

Afrodiziaka, která se vyplatí mít v kuchyni

Ústřice – afrodiziaka pro chlapa

Mezi přírodní afrodiziaka patří ústřice. Obsahují velkou dávku zinku, který zvyšuje touhu zejména u mužů. Jejich charakteristická konzistence navíc výrazně podněcuje fantazii. Legenda praví, že slavný italský milovník Casanova jedl toto afrodiziakum i k snídani a vděčil mu za svou vitalitu.

Rajčata – oblíbená afrodiziaka v každé kuchyni

Mezi přírodní afrodiziaka patří také rajčata, kterým se říká jablka lásky. Přidáme-li chilli nebo ženšen do pokrmu z rajčat, zvýšíme účinek těchto přírodních afrodiziak. Pokrm můžeme obohatit o lilek, papriku nebo celer. Jde o silná afrodiziaka, působící především na něžné pohlaví.

Chřest – silné afrodiziakum pro ženy

Na ženy působí také chřest, který je proslulý svými povzbuzujícími vlastnostmi. K jejich přípravě budete jistě potřebovat vysoký hrnec na chřest, který vám umožní uvařit tyto dobroty vcelku. Mezi koření, které lze použít k vyvolání touhy, patří chilli, libeček, zázvor, muškátový oříšek, kajenský pepř a černý pepř – což jsou také afrodiziaka.

S chřestem se žena snadno dostane do vzrušující nálady. Pro svůj charakteristický falický tvar byl chřest ve starověku považován za přírodní afrodiziaka. Dušená, máčená v omáčce z rozpuštěného másla, citronové šťávy a kapar, nutně pojídaná prsty, jsou dokonalou předehrou k úspěšné milostné hře.

Sladká afrodiziaka – ovoce

Dalším afrodiziakem, bez kterého si lze jen těžko představit romantickou večeři, jsou jahody podávané se šampaňským a čokoládou rozpuštěnou ve vodní lázni – můžete ji rozpustit v míse na rozpouštění čokolády. Jahody, stejně jako ústřice, mají vysoký obsah zinku, který zvyšuje mužské libido. Čokoláda je považována za nápoj lásky. Po snědení máme téměř stejné pocity jako ty, které nás provázejí při zamilovanosti.

Banán, mango, meloun a granátové jablko zvyšují touhu především u žen prostřednictvím aktivity pohlavních hormonů, což má velký vliv na zvýšení intenzity lásky. Podobně fungují i ​​jahody. Afrodiziakum je známo, že tiší bolesti svalů, zlepšuje náladu a zvyšuje libido. Meloun díky vysokému obsahu citrulinu rozšiřuje cévy a zároveň stimuluje smysly a touhu. Ananas je naopak nejsilnější afrodiziakum, které usnadňuje záběry zblízka a zpříjemňuje sexuální zážitky.

Káva nebo čokoláda s chilli – afrodiziaka na Valentýna

Afrodiziaka k večeři jsou skvělým a chutným doplňkem romantického setkání ve dvou. Jednou z nich je horká čokoláda nebo káva s trochou mletého chilli, skořicí nebo vanilkou. Šálek horkého nápoje je osvědčený způsob, jak povzbudit smysly. Přidání koření udělá z nápoje opravdový elixír lásky a večeře s afrodiziakem bude nezapomenutelná.

Aroma stimulující libido

Pokrmy z lásky pro dámy by měly mít kořeněnou vůni.

 • Anýz je zvláště ceněn, protože jemně stimuluje organismus, podporuje trávení a působí relaxačně.
 • Hřebíček je dobrý nápad na výrobu lektvarů lásky, svařeného piva, vína nebo horké čokolády.
 • K získání srdce vyvoleného může pomoci i kardamom pečený s jablky v těstě.
 • Koriandr a kmín jsou také považovány za účinná afrodiziaka. Kmín byl kdysi považován za kouzelnou bylinu, která po přidání do nápoje měla vyvolat skvělé pocity.
 • Úspěch v milostné hře přinášejí i lanýže, které mají specifickou vůni a vydávají feromony. Lanýže mají stimulační účinek a zvyšují citlivost pokožky na dotek.
 • Skvělý nápad na večeři pro zamilované je celerová polévka ozdobená lístky čerstvého koriandru.
 • Vanilka se skvěle hodí k dochucení dezertů – v Kamasutře je považována za jedno z nejsilnějších afrodiziak.
 • Stoporex® Klasik

  Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  Stoporex® XXL krém

  599,00 
 • Stoporex® Delay sprej

  Stoporex® Delay sprej

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Stimul gel na erekci

  Stoporex® Stimul gel na erekci

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  2194,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  1966,00  Sleva!

Jaké bylinky jsou afrodiziakum?

Kromě jídla a vůní stojí za to vyzkoušet i afrodiziakum v podobě bylinek a koření. Většina afrodiziak působí zvýšením krevního oběhu a mírným zvýšením tělesné teploty. Pravidelně používaný jako afrodiziakum může zlepšit chronickou ztrátu libida. Které bylinky a koření jsou afrodiziakum?

 • fenykl – zvyšuje sílu a zlepšuje kondici, používali ho římští válečníci před bojem i před nocí se svou milovanou,
 • pískavice řecké seno – obsahuje diosgenin, látku dnes používanou pro syntézu pohlavních hormonů, máta – mátový nálev lékaři někdy doporučují i ​​v případech impotence a sníženého libida,
 • myrta – pěstovala se v Řecku kolem Afroditin chrámů, nálev z ní zvyšuje vášeň zamilovaných a působí jako afrodiziakum,
 • oregano – uvolňuje a dodává odvahu zamilovaným, legenda říká, že bylo vyrobeno z dechu Afrodity,
 • rozmarýn – uklidňuje srdce, stimuluje mozek a působí dobře na nervový systém,
 • ženšen – při pravidelném užívání zlepšuje fyzickou a duševní výkonnost, potenci a pohodu.

Afrodiziakum jsou i některé přírodní doplňky stravy, například Stoporex, který obsahuje mimo jiné ženšen.

Afrodiziaka pro muže

Pokrmy lásky pro muže by měly být vybírány tak, aby pozitivně ovlivňovaly produkci oxidu dusnatého v mužském těle. Tato látka hraje klíčovou roli v erekci a udržení erekce. Erekce je podmíněna prokrvením penisu a jeho udržením zvětšenými kavernózními tělesy. Oxid dusnatý odpovídá mj. pro regulaci krevního tlaku a přenos nervových vzruchů z mozku do hladkých svalů penisu. Nedostatek oxidu dusnatého znemožňuje pohlavní styk.

Přírodní afrodiziaka pro muže, která poskytují oxid dusnatý, jsou L-arginin, rostlinný extrakt z Tribulus terrestris, resveratrol a zinek. Patří mezi ně také africký strom Yohimbe (hlavně jeho kůra) a trvalka maca. Každá směs jejich extraktů může být zabalena do tablety, kapsle nebo lahvičky a prodávána jako přírodní ekvivalent Viagry. Nicméně pozor – příliš mnoho yohimbinu vás může zabít. Navíc nikdy nevíte, co znamená „přírodní droga“, takže výzkum těchto rostlinných extraktů stále pokračuje. Vědci se snaží nebezpečnou složku izolovat a využít léčivé vlastnosti těchto rostlin.

L-arginin zlepšuje kvalitu sexuálních zážitků a zvyšuje hladinu oxidu dusnatého v krvi, který je zodpovědný za správné prokrvení genitálií.
L-arginin je přirozená aminokyselina, která hraje důležitou roli v plodnosti, protože je nezbytná pro tvorbu semenné tekutiny. Resveratrol působí jako katalyzátor urychlující tvorbu oxidu dusnatého z L-argininu. Jde o sloučeninu ze skupiny rostlinných polyfenolů a má silný antioxidační účinek.

Zinek naopak určuje reakci svalové tkáně na mužský hormon a zajišťuje správné fungování prostaty. Tribulus terrestris je afrodiziakum známé na Balkáně, ve východní Evropě, Číně a Indii, používané po staletí v lidovém léčitelství k léčbě sexuální dysfunkce. Tyto složky rovněž obsahuje 100 % přírodní přípravek Stoporex.

Pokud jde o pokrmy na podporu libida, pro muže jsou nejlepší luštěniny: fazole, sójové boby a čočka. Med je také velmi užitečný. Za starých časů byl smíchán s bylinkami a podáván jako lektvar lásky.

Afrodiziaka pro ženy

Afrodiziakum je látka, která přirozeně zvyšuje libido a pomáhá vám opět si užívat sexu. Nejlepší afrodiziakum je takové, které funguje tak, jak chcete, bez vedlejších účinků. Pro ženy je afrodiziakum nejen v podobě konzumovaných produktů, ale také afrodiziakum v podobě některých vůní a bylinek.

 • Čokoláda je skvělé afrodiziakum pro ženy. Dobrým nápadem na předehru je nakrmit partnera jahodami namáčenými v čokoládě. Kromě čokolády se před sexem vyplatí dát si i afrodiziakum v podobě ústřic nebo kaviáru.
 • Ženy si také rády vypijí sklenku červeného vína před stykem. K večeři se snídaní se navíc osvědčí afrodiziakum, jako jsou některé čerstvé a sušené ovoce, jako jsou hrozny a broskve a také rozinky.
 • Vůně je silné afrodiziakum pro ženy. Jemné a tajemné vůně ženy stimulují, proto se vyplatí použít afrodiziakum v podobě vanilky, santalového dřeva nebo růže. Ovocné a citrusové vůně s nádechem koření mohou sloužit i jako afrodiziakum. K navození správné nálady postačí zapálit vonnou svíčku nebo masáž tělovým olejem.

Buďte ve formě

Poruchy libida často postihují lidi, kteří jsou fyzicky slabí a nesportují. Problémy s erekcí mají i lidé, kteří mají problémy s cukrovkou a vysokým krevním tlakem. Většina z nich vede sedavý způsob života a tráví minimálně 3 hodiny denně u televize. Na druhou stranu, kdo sportuje, nemá problémy s krevním oběhem, má fit postavu a je sebevědomější. Fyzická aktivita uvolňuje do mozku endorfiny, tzn. „hormony štěstí“. Aby ve vztahu nebyla nuda, musíte se nejprve zapotit sportem.

Někdy stačí špetka

I tradiční pokrm lze proměnit v lákavou pochoutku pouze za použití síly bylinek a koření. Vyplatí se to udělat, protože přírodní koření je zdravé: zvyšuje chuť k jídlu a zároveň urychluje trávicí proces. Účinná afrodiziaka by měla být při podávání jako hlavní chod pikantní nebo pepřová.

Křen dodá vitamíny A, B a draslík, dále fytoncidy, přírodní baktericidní látky, přebytečných kalorií vám pomůže zbavit se pikantní omáčka. Pro oba se hodí mušle v provensálské omáčce (zlepšuje trávení, zabraňuje nepříjemným křečím střev) nebo humr s kapary. Kapary samy o sobě jsou afrodiziakum a zároveň tiší drobné střevní a jaterní neduhy, podporují imunitní systém, posilují cévy.

Závěrem

Afrodiziakum je přírodní produkt, který má zvýšit sexuální touhu nebo zvýšit touhu. Jak jsme uvedli, jejich název pochází od řecké bohyně lásky Afrodity. O afrodiziakách se toho mluví hodně, ale vědci jsou mírně skeptičtí. Myslí si, že je to jen placebo efekt. Pro ty, kdo chtějí zvýšit sexuální libido jsou vhodné nejen námi uvedené pokrmy a bylinky, ale i přírodní doplněk stravy Stoporex.

 • Stoporex® Klasik

  Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  Stoporex® XXL krém

  599,00 
 • Stoporex® Delay sprej

  Stoporex® Delay sprej

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Stimul gel na erekci

  Stoporex® Stimul gel na erekci

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  2194,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  1966,00  Sleva!