Co negativně ovlivňuje erekci?

Co negativne ovlivnuje erekci

Sexuální dysfunkce je komplikovaný, ale častý problém. Statistiky jsou nemilosrdné – i několik milionů mužů má problémy s erekcí. Často si ji způsobuí vlastní vinou, protože neduh je většinou důsledkem našeho nepříliš zdravého životního stylu, nesprávného stravování nebo dopřávání si stimulantů. Co negativně ovlivňuje erekci?

Co se děje v mužském těle během erekce?

Erekce je proces ztuhnutí penisu a zvětšení jeho velikosti. Je to proto, že kavernózní těla v penisu jsou naplněna krví. Než dojde k erekci, v mužském těle probíhá řada fyziologických, chemických, biologických, neurologických a psychologických procesů, které vedou k erekci penisu. Počátkem všeho je nervový impuls generovaný z centrálního i periferního nervového systému. Erekční centrum muže se nachází v míše, odkud jsou impulsy vysílány do dolního hypogastrického plexu a přes pánevní nervy do penisu. Nemluvě o autonomním nervovém systému, který je zodpovědný za expanzi krevních cév v těle a penisu. Sami vidíte, že vaše tělo potřebuje zpracovat nějaké informace, než může dosáhnout erekce.

Problémy v jakékoli fázi mohou vést k erektilní dysfunkci. A samotná erektilní dysfunkce není jen neschopnost dosáhnout erekce, ale také neschopnost ji udržet po dostatečně dlouhou dobu pro uspokojivý pohlavní styk pro pár. Bohužel stres (např. kvůli rodinným problémům nebo v práci) může vést nejen k nespavosti, neuróze, ale také k tomu, že nebudete schopni dosáhnout sexuálního uspokojení.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!

Zabijácí erekce

Všechno to začíná v hlavě. Je to mozek, který jako první reaguje na podnět a posílá informace do orgánu. Důležitý je také krevní oběh a hormony. O problémech s erekcí do značné míry rozhoduje životní styl – někdy jsou dočasné, jindy trvají měsíce. Čeho by se měli pánové vyvarovat, aby v ložnici neměli problémy?

Kouření

Není pochyb o tom, že jde o nejničivější závislost. V cigaretovém kouři je téměř čtyřicet karcinogenních látek, které ovlivňují vznik rakoviny plic nebo tlustého střeva. Negativně působí i na žaludek, proto si kuřáci častěji stěžují na vředy. Nikotin má také hrozný vliv na mužskou potenci. Stahuje krevní cévy a způsobuje kontrakci tepen, které přivádějí krev do kavernózních těl penisu. Účinek lze snadno předvídat. Nikotin navíc způsobuje snížení hladiny testosteronu, což je hormon zodpovědný za naši sexuální výkonnost.

Užívání steroidů

Posedlost krásně vyrýsovaným tělem se v dnešním světě stává čím dál častějším jevem, a proto muži nespokojení s účinky cvičení v posilovně často sahají po steroidech nebo hormonálních preparátech. Užívání takových produktů bez konzultace s lékařem může po několika měsících způsobit v těle zmatek. Zpočátku mohou dokonce zvýšit sexuální energii, ale časem blokují produkci testosteronu, což má za následek inhibici růstu u dospívajících a u dospělých – snížení potence a zhoršení kvality spermií.

Běh je zdravý? Ne vždy

Výhody běhání lze vyjmenovávat skutečně dlouhou dobu. Běh zlepšuje kondici a pohodu. Umožňuje vám osvobodit se od stresu nebo úzkosti. Aktivizuje práci celého organismu, zlepšuje činnost srdce, plic, svalů dolních končetin a pánevního pletence. Zlepšuje krevní oběh a prokrvení celého těla. Snižuje hladinu špatného cholesterolu a zabraňuje rozvoji osteoporózy. Vědci však nedávno zjistili, že příliš intenzivní běžecký trénink (zdolání více než 60 kilometrů týdně) může způsobit poměrně výrazný pokles hladiny testosteronu a následně tedy problémy s erekcí.

Alkohol

Pivo, víno a vodka v rozumném množství mohou přispět k sexuálnímu vzrušení a zlepšit váš výkon v posteli. Všeho moc škodí. Přemíra alkoholu například oslabuje svaly, v důsledku čehož má mnoho mužů problémy s erekcí. Kongenery nebo toxické sloučeniny, které jsou vedlejšími produkty fermentačního procesu mnoha alkoholických nápojů, také nevedou k potenci. Vědci zjistili, že způsobují významnou inhibici sekrece testosteronu tělem.

Pozor na konzervy a sójové boby

Muži by si také měli dávat pozor na všechny konzervy. Zelenina, ovoce, dokonce i tuňák, balené v hliníkových nádobách, erekci snižují. To vše kvůli bisfenolu A, který ovlivňuje hormony estrogen a testosteron. Konzervy mají velmi špatný vliv na potenci, proto je lepší se jim vyhnout.

Nedostatek slunce

Žhavý temperament obyvatel jižních zemí vyplývá mimo jiné z toho, že jsou v neustálém kontaktu se sluncem. Podporuje tvorbu vitamínu D v našem těle, což má zase pozitivní vliv na testosteron a erekci. Strávit 30 minut denně na slunci vám pomůže vyhnout se problémům ve vaší ložnici. V zimě se vyplatí dbát na stravu bohatou na vitamín D.

Zbavte se nadváhy

Nadváha a obezita způsobují celkové zhoršení zdravotního stavu, bohužel přispívají i k potížím v ložnici. Kila navíc jsou zátěží nejen pro tělo, ale i pro vnitřní orgány, především srdce. Tuk zhoršuje stav žil a tepen a poruchy oběhového systému znesnadňují, aby se krev dostala tam, kam je potřeba. Navíc obezita způsobuje pokles produkce mužského hormonu.

Jak stres ovlivňuje vaši erekci a vaši schopnost udržet erekci?

Jedním z faktorů, který může ovlivnit vaši schopnost dosáhnout (a udržet) erekci, je stres. Musíte si pamatovat, že sexuální vzrušení, které předchází erekci, se odehrává v mozku, kde probíhá mnoho emočních procesů současně (nejen při stresu). A je třeba jasně říci, že stres a smíšené emoce nejsou v ložnici tou nejlepší kombinací. Stres je dnes definován jako nepříjemný psychický stav, vyplývající z působení konkrétního podnětu. Co to může způsobit? Mezi typické zdroje stresu patří:

 • mezilidské kontakty (hádky, milostné soutěže, sexuální selhání);
 • náhodné události (nemoci, nehody a různé životní obtíže, např. úmrtí v rodině);
 • neschopnost vyrovnat se s výzvami v osobním i pracovním životě (zameškané čtvrtletní prémie, degradace v práci);
 • materiální problémy a finanční nestabilita (příliš velká nebo špatně odhadnutá splátka úvěru);
 • neadekvátní očekávání od sebe sama, živená nerealistickými kulturními vzory – i ve vztahu k oblasti sexuality (např. z pornografie).

Hodně záleží na tom, jak na stres reagujete. U některých lidí stresové situace na psychiku nemají vliv. Nebo se tito lidé dokážou tohoto stresu dobře zbavit, např. pravidelnou fyzickou aktivitou. Bohužel existuje i skupina lidí, jejichž psychiku a každodenní život silně ovlivňuje stres. To se může projevit jako sexuální dysfunkce u mužů i žen, včetně problémů, jako jsou:

 • erektilní dysfunkce
 • předčasná ejakulace
 • anorgazmie
 • nadměrná vaginální suchost
 • sterilita
 • snížení nebo úplný nedostatek sexuální potence
 • snížení libida

Dočasné problémy s potencí související s krátkodobým stresem, které vymizí, by neměly být alarmující, ale dlouhodobá impotence vyžaduje konzultaci s lékařem. Erektilní dysfunkce ztěžuje nebo znemožňuje sexuální život, což má negativní dopad na duševní zdraví a sebevědomí muže. Přispívají také k problémům ve vztazích. Je snadné spadnout do začarovaného kruhu, kdy stres způsobuje erektilní dysfunkci, která ji následně prohlubuje. Nejprve by měl být problém nahlášen praktickému lékaři – ten by měl provést důkladné lékařské a fyzikální vyšetření a také provést diagnostiku k vyloučení jiných příčin erektilní dysfunkce než je stres (např. hypertenze nebo cukrovka).

Pokud je podezření na organické příčiny poruchy odmítnuto, další postup by měl směřovat k sexuologovi. Pokud je příčinou vašich problémů s erekcí chronický stres, může být užitečné pravidelně navštěvovat psychologa. Při řešení problému je nejdůležitější psychoterapie a pokud možno „odstřihnout“ stres, naučit se metody relaxace a zklidnění. Dobrým způsobem, jak se vypořádat s erektilní dysfunkcí, je najít aktivitu, která vám pomůže uvolnit se. Po volně prodejných lécích na erekci byste měli sáhnout až po poradě s lékařem. Vhodným přírodním doplňkem stravy na podporu erekce je Stoporex.

Jak zvýšit potenci?

V mnoha případech lze slabší sexuální výkonnost úspěšně zlepšit. To platí zejména pro zdravé lidi, kteří mají problémy s erekcí kvůli věku. Jak můžete zvýšit svou potenci? Především změnou životního stylu, tedy vysazením stimulantů, zvýšením fyzické aktivity a dodržováním zdravé výživy. Sáhnout můžete i po doplňcích na potenci, které jsou určeny hlavně pro muže s problémy s erekcí jako je například již výše zmíněný Stoporex.

Zdravý životní styl – strava a cvičení

Dobrým způsobem, jak zvýšit potenci, je jíst vyváženou stravu. Vyhýbat byste se měli vysoce zpracovaným produktům a těm s obsahem hydrogenovaných tuků, které mají negativní vliv na kardiovaskulární systém. Denní jídelníček by měl poskytovat všechny potřebné živiny, včetně vitamínů a minerálů, jako je zinek, selen, hořčík, železo, vitamíny A, E, D a skupiny B. Vyplatí se také sáhnout po afrodiziakách, tedy přípravcích zvyšujících libido, kupř. ústřice a další mořské plody, kaviár, jahody, avokádo, čokoláda, koření, jako je skořice, kardamom a zázvor.

Zinek pomáhá udržovat správnou plodnost a správné reprodukční funkce. Navíc pomáhá udržovat správnou hladinu testosteronu v krvi. Bohaté zdroje zinku zahrnují ořechy, otruby, celá zrna a mořské plody. Selen přispívá ke správnému procesu spermatogeneze, najdete ho v: ořeších, dýňových semínkách, hnědé rýži a drůbežím mase. Vitamin E je silný antioxidant, který je dostupný v celozrnných cereálních výrobcích a v tučných rybách. Arginin je jednou z aminokyselin podílejících se na tvorbě oxidu dusnatého. Je to látka, která je nezbytná pro správný průběh erekce. Obsahují jej mimo jiné:

 • celozrnná, sezamová a slunečnicová semínka,
 • lněné semínko
 • tučné mořské ryby.

Sexuální výkonnost lze navíc zlepšit pravidelnou fyzickou aktivitou, která má za následek zlepšení krevního oběhu a především jeho zásobení pánevními orgány. Je však třeba si uvědomit, že potence je podporována mírnou fyzickou námahou. Příliš intenzivní cvičení může způsobit snížení libida a u mužů dokonce vést ke snížení testosteronu. Na zlepšení sexuálních schopností má zvláště pozitivní vliv jóga, která uvolňuje svaly, snižuje stres a zvyšuje prokrvení intimních orgánů.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!

Pilulky na potenci – jak si vybrat?

Pro zvýšení libida a zmírnění následků erektilní dysfunkce můžete použít léky na impotenci z lékárny. Na trhu jsou k dispozici dva základní typy přípravků. Prvním z nich jsou doplňky potence pro muže na bázi vitamínů a rostlinných extraktů. Jaké složky přípravků pomáhají posilovat libido?

 • Maca – příznivě působí na cévy, stimuluje libido, přitom nenarušuje koncentraci pohlavních hormonů
 • Ženšen – dodává energii a zvyšuje výkonnost organismu, což se promítá do sexuální výkonnosti.
 • Kotvičník zemní – posiluje, dodává energii a zvyšuje hladinu volného testosteronu.

Tyto složky obsahuje například 100 % přírodní doplněk stravy Stoporex, který podporuje erekci, libido a zvyšuje potenci.

Do druhé skupiny léků na impotenci patří přípravky na bázi chemických látek, které umožňují vytvoření a udržení erekce. Složky těchto přípravků jsou:

 • L-arginin – podílí se na procesu udržení erekce
 • Sildenafil – je účinná látka obsažená v nejoblíbenějším léku na potenci – Viagra. Sildenafil zvyšuje průtok krve do penisu během pohlavního styku. Přípravky na bázi této látky je vhodné užívat cca 1 hodinu před stykem a jejich účinek přetrvává až 4 hodiny.

Fakta a mýty o erekci

Mýtus: Jednorázové selhání se označuje za erektilní dysfunkci

Nejste stroj – únava, užívání některých léků, příliš častý sexuální kontakt, zneužívání alkoholu může způsobit slabost nebo nedostatek erekce. Pokud potíže přetrvávají a začínají mít nepříjemné následky, navštivte odborníka.

Fakt: Emoce ovlivňují erekci

Erektilní dysfunkce může mít mnoho příčin – organické, psychogenní i smíšené. Zejména u mladých mužů mohou být problémy s erekcí důsledkem sníženého pocitu sebepřitažlivosti, strachu ze selhání nebo nechtěného těhotenství, náboženských, morálních nebo etických zábran. Psychogenní příčinou mohou být i partnerské konflikty, otevřené či skryté křivdy vůči partnerce nebo ztráta její atraktivity.

Mýtus: Erektilní dysfunkce postihuje “staré muže”

Poruchou potence můžete trpět váš dědeček, váš táta a dokonce i vy – problém se týká všech věkových skupin. Je to problém rostoucí – odhaduje se, že počet mužů s erektilní dysfunkcí na světě v roce 2025 bude činit 320 milionů! Je to z velké části dáno moderním životním stylem: nesprávným stravováním, nedostatkem pohybu, slabostí pro alkohol a nikotin, rozvojem civilizačních chorob jako je hypertenze a cukrovka. Výzkum ukazuje, že většina mužů s ED je ve věku 51-60 let.

Fakt: Erektilní dysfunkce může být způsobena léky

Odhaduje se, že asi 25 procent. veškerá erektilní dysfunkce se vyskytuje jako vedlejší účinek užívání léčiv k léčbě jiných stavů. Látky, které mohou způsobit erektilní dysfunkci, jsou: antidepresiva, antihypertenziva, neuroleptika, antiepileptika, chemoterapeutika.

Mýtus: Erektilní dysfunkce je přirozeným a nevyhnutelným důsledkem procesu stárnutí

Erektilní dysfunkce je častější u starších mužů především proto, že s věkem stoupá riziko civilizačních chorob. Stáří však nemusí znamenat sexuální nečinnost. Erektilní dysfunkce se bohužel objevuje stále častěji u mladých mužů. Jsou z velké části důsledkem životního stylu: stresující práce, nezdravé stravy nebo užívání stimulantů. Erektilní dysfunkce by se měla léčit, ať už u 20letého nebo 70letého člověka. Kromě správné léčby však stojí za to okamžitě zkusit změnit svůj životní styl na zdravější. Fyzická aktivita, vyvážená strava, vyhýbání se stimulantům a stresu jistě účinně podpoří proces léčby.

Fakt: Muži zažívají první erekci v děloze

Již v děloze se naše tělo připravuje na prožívání potěšení později v životě. Podle studií zažívá chlapec první erekci přibližně od 16. týdne těhotenství, ještě v děloze.

Závěrem

Erektilní dysfunkce je komplexní problém, nejčastěji způsobený nevhodným životním stylem. Změna vašich každodenních návyků je může snadno vyřešit. Pokud přetrvává delší dobu, stojí za to poradit se s odborníkem, protože může jít o příznak vážného onemocnění. Erektilní dysfunkce je problémem nejen mužů, ale i žen. Intimní vztahy často trpí, zvláště když se o vztahu nemluví. Váš partner se může cítit nemilován nebo si myslet, že je to jeho chyba. Frustrace, pocit studu a nízké sebevědomí vyplývající z poruch potence mohou také vést k potížím v práci nebo ve vztazích s blízkými.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!