Jak zlepšit erekci?

Jak zlepšit erekci?

“Jak zlepšit erekci?” to je otázka, kterou si klade mnoho mužů. Erektilní dysfunkce je nejčastější sexuální dysfunkcí u mužů. Důvodů jejich vzniku je mnoho. Léčba určená odborníky by měla být podpořena domácími řešeními. Mezi nimi jsou zmíněny zejména cvičení, bylinky a dieta na potenci.

Erektilní dysfunkce má mnoho příčin

Mohou za ně psychické faktory, například strach z nesplnění partnerových očekávání, deprese, stres a somatické faktory. Existují různé fyziologické příčiny problémů s udržením nebo dosažením erekce. Mohou být například hormonální, kardiologické, neurologické, stejně jako důsledek abnormální struktury nebo poranění penisu. Vzhledem k mnoha potenciálním determinantům erektilní dysfunkce se metody boje proti tomuto problému budou lišit. Základem léčby psychogenní erektilní dysfunkce je psychosexuální terapie. Může být prováděna samostatně nebo v kombinaci s jinými terapeutickými metodami. Navíc se jí může zúčastnit partner nebo to může být individuální.

Pokud je erektilní dysfunkce způsobena dysfunkcí krevních cév, někdy se provádí chirurgická revaskularizace penisu. Když je příčinou nedostatek hormonů, může být zavedena suplementace mužského hormonu. Ve farmakoterapii se používají zejména perorální inhibitory fosfodiesterázy 5 (PDE-5), a pokud nepřinášejí žádné účinky, jsou indikovány injekce do kavernózních těles. Jako poslední možnost se provádí chirurgická implantace penilních protéz. Specializovaná léčba by měla být podpořena přírodními řešeními. Podívejte se, jak zlepšit erekci pomocí přírodních prostředků.

 • Stoporex® Lube

  119,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik + Prolong + XXL krém

  1950,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  599,00 

Jaké jsou přirozené a bezpečné způsoby, jak zlepšit sexuální výkonnost?

Především sport. Během cvičení v těle stoupá hladina mužského hormonu, který přímo ovlivňuje libido. Již po 30 minutách cvičení začne tělo uvolňovat endorfiny, tedy hormony štěstí, které podporují pohodu a spokojenost. Efektem provozování sportu může být i spokojenost s vlastním tělem a přijetí. Je to také důležitý faktor zvyšující libido, protože stud být nahý již není problém. Cvičení na potenci je jedním ze způsobů, jak bojovat s běžným problémem mužů, kterým je erektilní dysfunkce. Nejvíce se doporučují cviky, které zlepšují stav Kegelových svalů. Jedná se o stydké svaly kostrče. U mužů se nacházejí mezi spodinou penisu a řitním otvorem. Kegelovy cviky zahrnují střídání několika sekund jejich utahování a uvolňování. Vykazují četné pozitivní účinky na mužskou sexualitu. Mohou přispět k silnější erekci a silnějšímu orgasmu, stejně jako k prodloužení doby pohlavního styku. Jóga má pozitivní vliv na mužskou potenci. Stojí za to dělat pózy oblouku, páva a svíčky, které procvičují svaly pánevního dna.

Cvičení na zlepšení potence také zahrnují:

 • Semansova metoda – spočívá v pravidelné stimulaci penisu až do dosažení plné erekce a zastavení těsně před ejakulací.
 • Mastersova a Johnsonova metoda – spočívá v stlačení žaludu v plně vzpřímeném stavu na několik sekund.
 • Ke zlepšení erekce může přispět i fyzická aktivita jako součást zdravého životního stylu. Doporučuje se zejména aerobní cvičení, které dodává tělu dostatek kyslíku. Mezi ně patří mimo jiné běh, kliky a plavání. Pravidelná fyzická aktivita zlepšuje vaši pohodu, dodává energii a snižuje riziko nemocí, které mohou nepříznivě ovlivnit sexuální výkonnost.

Pomáhá vyvážená strava

Kromě fyzické aktivity se vyplatí dbát i na správný jídelníček. Některé potraviny jsou dokonce označovány jako afrodiziakum. Najdete mezi nimi mj. ústřice, zelená zelenina (špenát, brokolice atd.), tučné ryby, různé druhy ořechů, jahody, sklenka červeného vína. Přírodní rostlinné extrakty s prokázanými účinky jsou navíc velmi pohodlným a dobrým řešením. Jsou to mimo jiné:

Vyzkoušet můžete například 100 % přírodní doplněk Stoporex, kde je Tribulus terrestris jednou z hlavních složek.

Správný ženšen

Je zdrojem mnoha účinných látek s léčivými vlastnostmi, které ovlivňují mj. paměť, silné srdce nebo potenci. V případě potence jsou nejdůležitější účinnou látkou ginsenosidy, které zlepšují zásobení orgánů kyslíkem. To zase umožňuje zlepšit schopnost těla cvičit. Za zdůraznění také stojí, že účinnost ženšenu byla vědecky prokázána v případech poruch potence psychogenního a vaskulárního původu. Ženšen lze nejčastěji sehnat v lékárnách ve formě extraktu, který může být samostatným produktem nebo složkou různých doplňků stravy. Při suplementaci ženšenem však pamatujte na to, abyste nepřekračovali doporučený denní příjem, protože jeho konzumace ve velkém množství může vést k tzv. ženšenovému syndromu, což jsou bolesti hlavy, ospalost, vysoký krevní tlak nebo průjem.

Kotvičník zemní

Je to rostlina známá tisíce let. Má tonizující vlastnosti a snižuje pocit únavy. Nejpravděpodobnějším mechanismem pro zlepšení erekce Tribulus terrestris je zesílení uvolňování oxidu dusnatého z endotelu, což způsobuje vazodilataci corpus cavernosum a zvýšený průtok krve. Zajímavostí je, že na počátku 70. let 20. století začali bulharští sportovci doplňovat výtažky z Tribulus terrestris, aby zvýšili produkci mužského hormonu. Přirozenou formou podávání macesu je nálev z jeho listů. Jeho chuť je popisována jako mírně drsná, zemitá a hořká. Jak jsme již zmínili, najdete ho také v přípravcích Stoporex.

Extrakt z kůry mořské borovice

Má protizánětlivé vlastnosti a je považován za jeden z nejsilnějších antioxidantů, tedy omlazujících látek, které chrání před škodlivými účinky volných radikálů. Snižuje hladinu glukózy, lipidů a cholesterolu v krvi a díky navození zrychlené mikrocirkulace může mít pozitivní vliv na erekci. Čistý extrakt z kůry přímořské borovice je bohužel špatně dostupným produktem a málokterá lékárna se rozhodne tento produkt zařadit do své nabídky. Naštěstí lze tento extrakt nalézt v doplňcích stravy, kde je nejdůležitější účinnou látkou.

 • Stoporex® Lube

  119,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik + Prolong + XXL krém

  1950,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  599,00 

Jaké jsou další faktory ovlivňující zlepšení erekce?

Pravidelný spánek

Abnormální spánek může být jedním z faktorů přispívajících k rozvoji erektilní dysfunkce. Mnohé studie zdůrazňují složitý vztah mezi hormony (např. mužského hormonu), sexuální funkcí a spánkem, přičemž je důležité vědět, že hladiny mužského hormonu se zvyšují, když se spánek zlepšuje. Naopak nižší hladiny jsou spojeny s erektilní dysfunkcí. Dodržování správného spánkového režimu se může ukázat jako přirozený lék na erektilní dysfunkci.

Vyhněte se alkoholu

Alkohol má sedativní účinek, ale může způsobit dočasnou i dlouhodobou erektilní dysfunkci. Nervový systém je zodpovědný za uvolňování oxidu dusnatého, chemické látky nezbytné k vytvoření a udržení erekce. Těžká konzumace alkoholu oslabuje centrální nervový systém a snižuje jeho účinnost. Příliš málo oxidu dusnatého vede k erektilní dysfunkci.

Přestaňte kouřit

Pro mnoho mužů je přestat kouřit jako lék na erektilní dysfunkci, zvláště když je dysfunkce výsledkem vaskulárního onemocnění, ke kterému dochází, když je průtok krve do penisu omezen v důsledku ucpání nebo zúžení tepen. Kouření a dokonce i beznikotinový tabák může také zúžit krevní cévy a vést k erektilní dysfunkci. Pokud kouříte, můžete si promluvit se svým lékařem o tom, jak přestat kouřit a zda vám mohou pomoci léky na předpis.

Zvažte, zda nejsou problémem jiné léky

Erektilní dysfunkce se může objevit jako vedlejší účinek léků, které se užívají na nemoc nebo zdravotní stav. Mezi běžné viníky patří mimo jiné léky na vysoký krevní tlak, antidepresiva, některá diuretika, léky na srdce, betablokátory, antipsychotika, léky na cholesterol, hormonální léky, chemoterapie, kortikosteroidy a léky na mužskou plešatost. Pokud máte podezření, že jakékoli léky, které užíváte, mohou způsobovat erektilní dysfunkci, poraďte se se svým lékařem, ale sami je nepřestávejte užívat. Některé léky lze vysadit pouze pod lékařským dohledem.

Změňte pozici nebo místo

Pokud je ztráta erekce způsobena nedostatečným vzrušením, přemýšlejte o změně polohy na takovou, která vám poskytne více smyslných dojmů. Můžete také změnit místo, kde se milujete – někdy může sex v koupelně, na kuchyňském stole nebo v autě ovlivnit fantazii vašeho partnera tak silně, že ho ztráta erekce absolutně zastaví.

Zbavte se stresu

Problémy s erekcí jsou také často důsledkem nadměrného stresu během dne. Někdy jsou také spojeny se strachy a traumaty, kterými jsme si v minulosti prošli. Ve složitějších případech je nutná psychoterapie. V těch méně komplikovaných se někdy osvědčí domácí léčba. Prvním krokem by měla být změna životního stylu a následně boj s únavou a omezení každodenního stresu. Pokud to nepřinese žádné výsledky, stojí za to poradit se s odborníkem.

Nejčastější otázky

Mezi nejčastější otázky na internetu patří:

Jak obnovit erekci?

Máte-li závažnější problémy s erekcí, může vám lékař předepsat léky, případně doporučit psychoterapii. Vyzkoušet můžete nejrůznější pomůcky nebo vsadit na přírodní doplňky stravy jako je Stoporex.

Co způsobuje špatnou erekci?

Nejčastěji způsobují špatnou erekci zdravotní komplikace jako jsou cévní potíže, diabetes, problémy s prostatou, vysoký krevní tlak, ateroskleróza, tedy ukládání tuků ve stěnách cév. Také však mohou být projevem vedlejšího účinku léku a řada dalších důvodů.

Jak dlouho může trvat erekce?

Podle světových údajů většina souloží trvá 3 a 13 minut, u zdravého člověka to není často déle než 10 minut. Kouření, cukrovka, ateroskleróza nebo vysoký krevní tlak jsou nejčastějšími příčinami, kvůli nimž už výdrž není taková jako dřív. Pro úplnost dodejme, že o erektilní dysfunkci se hovoří tehdy, pokud potíže přetrvávají zhruba půl roku a že průměrná délka soulože je 4 – 5 minut.

Shrnutí na závěr

Pamatujte, že pokles libida není důvodem ke stutu a že s ním můžete bojovat. Pozorujte své tělo, sledujte, zda ve vašem životě není příliš mnoho nepořádných záležitostí, zkuste změnit svůj jídelníček a životní styl. Pokud tyto metody selžou, poraďte se s lékařem – pokles erekce může být průvodním jevem některého onemocnění a správná diagnóza a nastavená terapie vám pomohou získat dřívější kondici.

Zdroje:

https://www.idnes.cz/xman/sex/tipy-pro-zlepseni-erekce-boruvky-a-cviceni.A110829_085451_xman-sex_fro

https://styl.instory.cz/zdravi/924-jak-zlepsit-erekci.html