Jak zvýšit ženě chuť na sex?

Jak zvýšit ženě chuť na sex?

Již v dávných dobách lidé hledali prostředky, které by zvýšily jejich oslabené libido nebo zpestřily intimní život. Moderní doba (životní tempo, stres) činí taková vyhledávání ještě relevantnější. Bohužel se sexuálním poruchám u žen věnuje mnohem méně pozornosti. Pokles libida nebo nedostatečné potěšení ze sexu je přitom problémem pro více než 30 % ženské populace na světě. Jaké jsou k tomu důvody a může si žena nějak pomoci?

Mechanismy, které řídí sexuální vzrušení u žen, jsou velmi složité. Jde o kombinaci vlivu hormonů, reakce cév a reakce na uvolnění tzv neurotransmitery, které působí na specifické struktury v mozku a receptory rozptýlené v erotogenních zónách ženského těla. Na druhé straně je nárůst sexuálního vzrušení do značné míry dán náladou ženy.

Příčiny sníženého libida u žen

Úroveň libida u ženy je velmi proměnlivá hodnota. V důsledku chronických onemocnění (např. cukrovky, i když se sexuální dysfunkci u diabetiček bohužel věnuje velmi malá pozornost), depresivních syndromů nebo hormonálních poruch (menopauza) může být chuť na sex dočasně nebo trvale oslabena. Stává se však i to, že situace nemá žádné základní onemocnění a problém spočívá pouze v únavě nebo dočasném poklesu nálady. Pak se vyplatí podpořit tělo lékárenskými doplňky stravy za tímto účelem, například Stoporex Women.

Libido neboli sexuální touha prochází v průběhu života mnoha změnami pod vlivem fyziologických i patologických stavů. Je obtížné určit normu libida, proto je třeba poruchy sexuálního pudu vždy posuzovat ve vztahu ke konkrétní osobě, jejím zkušenostem a očekáváním. Snížení chuti na sex se může objevit v kterékoli fázi života, nejčastějším případem, se kterým se lékař setkává, je pokles libida u žen ve 40 až 50 letech. Důvodem mohou být také různé fyzické a psychické příčiny či nemoc.

 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Women – Balení 3ks

  1190,00  Sleva!
 • Stoporex® Women – Balení 5ks

  1990,00  Sleva!

Co to tedy znamená mít nízkou chuť na sex?

Každá z vás je jiná. Některé ženy chtějí mít sex častěji než jiné, a to je v pořádku. Neexistuje žádný správný nebo nesprávný počet pohlavních styků během týdne (nebo měsíce). Problém nastává, když nižší sexuální touha způsobuje problémy ve vašem vztahu a vytváří stres. Možná je váš partner vždy připraven se milovat, ale vy už nikdy nemáte náladu a žádné množství romantiky vás nezaujme.

Nízká chuť na sex nastává když nemáte zájem o žádný druh sexuální aktivity, včetně masturbace a nikdy (nebo jen zřídka) nemáte žádné sexuální fantazie nebo myšlenky. A také v okamžiku, kdy máte obavy z tohoto nedostatku sexuální aktivity.

Nejčastější důvody snížené chuti na sex u žen:

 • hormonální poruchy: menopauza, hormonální antikoncepce, hypotyreóza,
 • psychické poruchy
 • cukrovka
 • ischemická choroba srdeční
 • degenerace kloubů
 • rakovina
 • užívaná antidepresiva
 • užívaná antiepileptika
 • životní styl
 • nadměrné užívání alkoholu a drog
 • celková fyzická a duševní únava

Dále to jsou:

 • Genitální změny – Bolest může otupit vaši sexuální touhu a vaginální suchost a řídnoucí tkáň mohou způsobit, že pohlavní styk bude bolestivý, což rozhodně naruší vaše libido.
 • Hladiny hormonů – Hormony přirozeně v průběhu života ženy kolísají. Změny těchto úrovní však mohou mít dopad na vaši chuť na sex. Zkontrolujeme také problémy se štítnou žlázou, které mohou ovlivnit i vaši hormonální rovnováhu.
 • Psychologické změny – Stres a úzkost mohou brzdit vaši sexuální touhu. Pokud jste měli hádku nebo konflikt se svým partnerem, může to také přispět. Kromě toho může být pro oběti napadení a zneužívání obtížnější navázat sexuální kontakt.

Nízká chuť na sex a antikoncepce

Antikoncepční pilulky – některé z nás dostaly takové doporučení od gynekologa, ale některé je vědomě žádají, protože nechtějí otěhotnět. Jedním z vedlejších účinků je nulová nebo malá chuť na sex. Pravidelně a správně užívané pilulky jsou jednou z nejúčinnějších metod prevence otěhotnění, ale mohou nám způsobit určité problémy: bolesti hlavy, změny nálad, horší pleť, problémy s váhou. A to je jen snížené libido. To vše je působením hormonů, které pod vlivem prášků začnou působit v jiném pořadí než dříve. Buďte ke svému gynekologovi upřímná a řekněte mu, že nemáte chuť na sex. Někdy stačí změnit jednofázové tablety za dvoufázové nebo nahradit tablety náplastmi. V případě vysušení sliznice problém vyřeší intimní gely nebo lubrikanty, které obnoví správnou poševní hydrataci.

Hýbejte se! Sex a sport patří k sobě.

Fyzická aktivita praktikovaná každý den má obrovský vliv na libido. Podle studie provedené na Texaské univerzitě byly ženy, které dokončily 20minutové kardio cvičení, více vzrušené po zhlédnutí erotického videa než ženy, které necvičily. Vědci z Kalifornské univerzity zase provedli experiment, který jasně ukazuje, že muži, kteří cvičili hodinu alespoň třikrát týdně, měli více sexu a byli s ním šťastnější než předtím, než začali cvičit.

Při fyzické aktivitě (stačí 30 minut kardia) se vyplavují endorfiny, které odstraňují pocit úzkosti a snižují stres, tedy bojují s úhlavními nepřáteli libida. Na druhou stranu při silovém tréninku se v těle zvyšuje hladina testosteronu – hormonu, který má přímý vliv na libido.

 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Women – Balení 3ks

  1190,00  Sleva!
 • Stoporex® Women – Balení 5ks

  1990,00  Sleva!

Okořeňte si jídlo

Dovedná práce s kořením v kuchyni se může promítnout i do atmosféry v ložnici. Až budete příště vařit večeři pro vás dva, přidejte do pokrmu čerstvou bazalku – její vůně povzbudí smysly. Dobře funguje i skořice, která zlepšuje krevní oběh a zahřeje. Zázvor, oceňovaný již ve staré Číně, také zlepšuje krevní oběh, což zvyšuje sexuální pocity. Česnek obsahuje vysoké hladiny allicinu, který může pomoci při mužské erektilní dysfunkci (samozřejmě přidávaný do pokrmu s mírou, protože česnekový dech může všechno zničit) a šafrán zvyšuje touhu u žen. Rovněž můžete použít i extrakt z již zmíněného Gingko biloba. Zvyšuje průtok krve do mozku a reprodukčních orgánů. Zapomenout byste neměli ani na chilli papričky, které mají zahřívací, povzbuzující a náladu zlepšující vlastnosti, a muškátový oříšek, ve středověku nazývaný kořením zamilovaných. Víme, že to může znít triviálně, ale při práci na dobrém sexu se vyplatí používat a prověřovat různá řešení.

Nezapomeňte na odpočinek

Nedostatek spánku může vést ke snížení hladiny testosteronu (tento mužský pohlavní hormon a jeho pokles může způsobit sexuální dysfunkci). Stres a nedostatek odpočinku účinně hasí libido. Ideální pro tělo je spánek v délce šesti až osmi hodin, ale důležité je také nelámat noc. Pokud pravidelně spíte alespoň šest hodin, chuť na sex by se měla vrátit.

Pracujte na svém sebevědomí

Zapracujte na tom, co si o sobě myslíte a na svém sebevědomí. To, jak se na sebe díváte, ovlivňuje váš sexuální život. Pokud se vám nelíbí vaše tělo, můžete mít problém cítit se před partnerem pohodlně nazí a plně si užít styk. I když vaše břicho nebo nohy nejsou dokonalé, ale vážíte si sebe a znáte svou hodnotu, projeví se to na kontaktech s partnerem i v posteli. Sebedůvěra je sexy.

Vyzkoušejte afrodiziaka

Pokud milujete jídlo, je to skvělé řešení. Hodit se vám bude nejen koření, o kterém jsme psali výše, ale také seznam potravinářských výrobků, které mohou zvýšit hladinu libida, je dlouhý a rozmanitý. Strava bohatá na celer, avokádo, banány a mandle může pomoci zvýšit vaše libido. Mandle dělají ženy vášnivějšími a banány jsou dobré pro mužskou potenci. Celer zesiluje účinek přírodních feromonů v těle a zbystří smysly. Ústřice jsou známé afrodiziakum – obsahují zinek zvaný prvek lásky, který zvyšuje hladinu testosteronu (reguluje chuť na sex) a podporuje produkci spermií u mužů. Nedostatek zinku – u mužů i u žen – způsobuje, že přestáváte mít chuť na sex. Také nenápadná pískavice je výborným afrodiziakem. Semena pískavice jsou bohatá na saponin, chemickou sloučeninu, která ovlivňuje produkci mnoha pohlavních hormonů. Studie prokázaly významný nárůst ženského libida a sexuální aktivity. Má také stimulovat vaginální lubrikaci a prokrvení, což pozitivně ovlivňuje schopnost ženy sexuálně se vzrušovat a orgasmus.

Dopřejte si masáž

Kromě zjevných výhod můžete při masáži použít oleje, které vás rozproudí a povzbudí váš sexuální apetit. A tak je růžový olej indikován zejména ženám – zvyšuje jejich libido. Olej ze santalového dřeva má uklidňující a relaxační účinek. Odstraňuje napětí a stres. Posiluje sexuální schopnosti žen i mužů. Má silnou, dřevitou vůni. Smíchání pár kapek majoránkového oleje s mandlovým olejem má také pozitivní vliv na libido. První má kořeněnou vůni a spoustu pozitivních vlastností – kromě toho, že je považována za přírodní afrodiziakum, jsou mu připisovány i antidepresivní účinky, uvolňuje namáhané tělo. Mandlový olej je jemný a uklidňující.

Zapomenout nelze ani na jeden z nejdražších olejů (na výrobu malého množství je potřeba hodně suroviny) – jasmín, který je vhodný zejména pro erotickou masáž. Dobře působí na oba partnery, jak masírovaného, tak i maséra. Používá se jako lék na ztrátu chuti na sex a impotenci. Má exotickou, intenzivní, květinovou vůni. Rozmarýnový olej se také používá při sexuální frigiditě. Odstraňuje fyzickou i psychickou únavu, obnovuje chuť na sex. Voní svěže, lehce sladce a bylinkově.

Životní styl a chuť na sex spolu souvisí

Aby se vám vrátila opět chuť na sex, je třeba se zaměřit na svůj životní styl:

 • Cvičení. Pravidelné aerobní cvičení a silový trénink mohou zvýšit vaši výdrž, zlepšit vaši postavu, zvednout náladu a zvýšit vaše libido.
 • Menší stres. Nalezení lepšího způsobu, jak se vyrovnat s pracovním stresem, finančním stresem a každodenními potížemi, může zvýšit vaši sexuální touhu.
 • Komunikujte se svým partnerem. Páry, které se naučí komunikovat otevřeným, upřímným způsobem, si obvykle udržují silnější emocionální spojení, což může vést k lepšímu sexu. Komunikace o sexu je také důležitá. Mluvit o tom, co se vám líbí a nelíbí, může připravit půdu pro větší sexuální intimitu.
 • Vyhraďte si čas na intimitu. Naplánovat si sex do kalendáře se může zdát vykonstruované a nudné. Ale upřednostnění intimity vám může pomoci vrátit váš sexuální apetit na správnou cestu.
 • Přidejte trochu koření do svého sexuálního života. Zkuste jinou sexuální polohu, jinou denní dobu nebo jiné místo pro sex. Požádejte partnera, aby věnoval více času předehře. Pokud jste vy a váš partner otevření experimentům, sexuální hračky a fantazie vám mohou pomoci obnovit vaši sexuální touhu.
 • Zbavte se špatných návyků. Kouření, nelegální drogy a přemíra alkoholu, to vše může utlumit vaši sexuální touhu. Zanechání těchto špatných návyků vám může pomoci zvýšit chuť na sex a zlepšit vaše celkové zdraví.

Podporujte se s partnerem

Nízká sexuální touha může být pro vás a vašeho partnera velmi náročná. Je přirozené, že se cítíte frustrovaní nebo smutní, pokud nejste schopni být tak sexy a romantická, jak byste chtěli – nebo jste bývali.

Nízká sexuální touha zároveň může způsobit, že se váš partner bude cítit odmítnut, což může vést ke konfliktům a sporům. A tento typ nepokojů ve vztahu může ještě více snížit touhu po sexu. Možná pomůže zapamatovat si, že kolísání sexuální touhy je normální součástí každého vztahu a každé životní fáze. Snažte se nesoustředit veškerou svou pozornost na sex. Místo toho věnujte nějaký čas péči o sebe a váš vztah. Jděte na dlouhou procházku. Dopřejte si trochu spánku. Polibte svého partnera na rozloučenou, než vyrazíte ze dveří. Udělejte si rande ve své oblíbené restauraci. Dobrý pocit ze sebe a svého partnera může být vlastně ta nejlepší předehra.

První pomoc v podobě bylin

Existují doplňky stravy, které doplňují ženskou stravu o přísady (obvykle rostlinné) a podporují oslabené sexuální touhy. Patří mezi ně rostliny se známým afrodiziakálním účinkem (rozmarýn, libeček, celer) nebo s adaptogenními a antistresovými vlastnostmi (ženšen). Z “exotičtějších” bylinných přípravků si pozornost zaslouží extrakt z kůry Muira-Puama, nacházející se v některých doplňcích podporujících libido. Tato surovina má dlouhou tradici používání v jihoamerickém lidovém léčitelství.

Pro zvýšení chuti na sex ženě je je oblíbený i jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba). Tuto skutečnost lze vysvětlit tím, že extrakt z listů ginkgo zlepšením periferní cirkulace a antiagregační aktivity zvyšuje průtok krve v genitáliích, což může zlepšit sexuální funkce. Zajímavým příkladem je také kořen maca. Obsahuje arginin, který je prekurzorem oxidu dusnatého. Oxid dusnatý (NO) hraje klíčovou roli při vzniku lokální reakce na sexuální podněty. Uvolňuje stěny cév, což má za následek zvýšené prokrvení genitálií a v konečném důsledku usnadňuje jejich hydrataci a zvyšuje citlivost na podněty. Podporuje tedy vzrušení a pocit plného uspokojení ze sexuálního styku.

 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Women – Balení 3ks

  1190,00  Sleva!
 • Stoporex® Women – Balení 5ks

  1990,00  Sleva!

Jaké jsou další afrodiziakální byliny pro zvýšení chuti na sex?

 • Ženšen (asijský nebo korejský červený ženšen, Panax ginseng; a americký ženšen, Panax quinquefolius) byl používán jako afrodiziakum v lidovém léčitelství. Ženšen je další bylina, kterou můžete použít se svou druhou polovičkou. Kořen této rostliny působí afrodiziakálně a dodává životní energii. Vzhledem k jeho povzbuzujícím vlastnostem by se měl ženšen užívat ráno nebo odpoledne.
 • Tribulus (Tribulus terrestris) je populární v Indii, Africe a Indonésii a v ájurvédě je považován za afrodiziakum. Zatímco několik klinických studií naznačilo, že může být užitečné pro lubrikaci, pouze jedna zjistila výhody pro vzrušení a touhu. Rostlina se proslavila jako složka doplňků podporujících výkonnost sportovců. Má mnoho zdraví prospěšných vlastností, včetně: zvýšení sexuální touhy, podpory plodnosti, snížení ukládání tuku na vnitřních orgánech a antibakteriálních vlastností. Najdete jej například v přípravku Stoporex.
 • Šafrán – Šafrán je rostlina, která je po staletí spojována s afrodiziakálními vlastnostmi. Výzkum dokazuje, že šafrán může být užitečný při léčbě deprese. V důsledku léků používaných k léčbě tohoto onemocnění je sexuální dysfunkce vedlejším účinkem. Pacienti užívající antidepresivum (fluoxetin) spolu se šafránem hlásili zlepšení sexuální funkce ve srovnání s ženami užívajícími tento lék spolu s placebem. Nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky vyplývající z kombinace drogy se šafránem.
 • Lékořice je považována za afrodiziakum v Ratirahasya, indické sexuální příručce napsané v 11. nebo 12. století.
 • Maca je široce používána v Jižní Americe a klinická studie naznačila některé výhody pro ženské sexuální zdraví. Alkaloidy obsažené v mace ovlivňují fungování hypofýzy-hypotalamické osy, což podle vědců může pozitivně ovlivnit plodnost. Kromě toho má zmírňovat příznaky menopauzy a u mužů erektilní dysfunkce a zvětšení prostaty.
 • Extrakt z listů Damiana (T. diffusa) se v Americe historicky používal jako afrodiziakum v Mexiku se pro tento účel stále prodává již zmíněný damianský likér.

Pamatujte, že prvním krokem by měla být lékařská konzultace. To, že bylinky pocházejí přímo z přírody, neznamená, že je lze všechny používat zcela bezpečně. Vyplatí se věc probrat s odborníkem, který objektivně poradí s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu. Rozhodnete-li se užívat bylinky nebo jiné látky stimulující libido, v první řadě je třeba vzít v úvahu jejich vlastní zdraví.

Pár slov závěrem

Neexistuje žádná správná úroveň chuti na sex. Některé ženy mají přirozeně ten, který může být o něco vyšší nebo nižší než průměr. To je v pořádku. Když nedostatek vzrušení způsobí problém ve vašem životě, potřebujete pomoc. Vaše sexualita a vaše sexuální zdraví je velkou součástí toho, kým jste jako žena. Víme, že to, co ovlivňuje jednu oblast vašeho těla, ovlivňuje celý váš život. Je vhodné se zaměřit nejen na vaši zdravotní stránku, ale také na životní styl a vztah s partnerem. Problémů, které mohou zvýšit sexuální touhu nebo ji zničit, je téměř nespočet. A většina z nich není izolovaným lékařským nebo fyziologickým problémem. Jedním ze zabijáků sexuální touhy je stres. Možná budete muset prozkoumat další způsoby, jak zvládat stres – pokud vám ničí sexuální život – pomocí terapie, více času pro sebe nebo fyzického cvičení. Cvičení odbourává stres. Je to dobré pro orgasmy, rozproudí krev a zvýší vaši chuť na sex.

0 odpovědi

Zanechat komentář

Chcete se zapojit do diskuze?
Neváhejte a přispějte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *