Ženský orgasmus a tipy, jak ho mít ještě intenzivnější

Ženský orgasmus a tipy, jak ho mít ještě intenzivnější

Dovolím si poupravit známou hlášku z amerického filmu Forrest Gump: „Ženský orgasmus je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, jaký bude. A neví to předem ani ženy samy. Často je holt jeho průběh a intenzita překvapí. Někdy je orgasmus intenzivní a krátký, jindy se zdá být nekonečný, někdy zase jeden orgasmus střídá druhý. A někdy je dokonce doprovázený i mocným výstřikem. O mužském orgasmu jsme již psali, nyní se pojďme detailněji podívat na krásy toho ženského. V tomto článku vám naservírujeme 10 zajímavostí stejně tak jako tipy na ještě bouřlivější vyvrcholení.

10 zajímavostí o ženském orgasmu

1) Více druhů orgasmů

Každý ví, že ženy jsou složitá stvoření. A nejinak je tomu i u jejich orgasmu. Ten totiž může mít mnoho podob. My se zaměříme na ty nejčastější z nich. Pravděpodobně nejznámější je klitorální, kterého ženy dosahují při stimulaci poštěváčku. Většina žen nemá s jeho dosažením problém. Vaginálního vyvrcholení dosahují ženy při stimulaci hluboko v pochvě, kde se mimo jiné nachází známý bod G. S tímto typem orgasmu má zkušenost podle Sexuologického ústavu lékařské fakulty jen zhruba 13 % dotazovaných žen z České republiky. To je celkem smutné číslo, nemyslíte? Ale nesmutněte předčasně. Zhruba 72 % zažívá tzv. kombinovaný orgasmus, který následuje po stimulaci vagíny i klitorisu současně. Kromě těchto nejběžnějších druhů se můžete setkat také s orgasmem análním, bradavkovým, mnohonásobným apod.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!

2) Ženy mohou také ejakulovat

Mokrý orgasmus neboli squirting jsou slova, která znamenají jediné. Ženskou ejakulaci. Při stimulaci vaginální nebo klitorální (případně ke kombinované) dochází během orgasmu k výstřiku sekretu ze žláz, které se nachází v okolí močové trubice. Objem ejakulátu i dosah výstřiku může být u různých žen rozdílný. Jen berte v potaz, že fontány jako z porna se ve skutečnosti pravděpodobně nesetkáte.

3) Orgasmem k fyzickému a psychickému zdraví

Při orgasmu se kromě výše uvedených hormonů začínají uvolňovat endorfiny, které se často laicky nazývají jako hormony štěstí. Tento název je ale zcela příhodný, protože pomáhají zmírňovat stres a ženy se po něm cítí v psychické pohodě. Pozitivní vliv má i na fyzické zdraví. Tlumí totiž bolest, zlepšuje spánek, snižuje krevní tlak a tím pádem i riziko vzniku infarktu nebo inkontinence v pozdějším věku. Zapomeňte také na drahé krémy a dopřejte si místo nich orgasmus. Ten totiž přispívá k lepší kvalitě pleti.

4) Můžete ho prožít i bez stimulace

Zatímco existují ženy, které mají problém dosáhnout vrcholu i po delší a intenzivní stimulaci, zhruba 85 % už zažila samovolný orgasmus. Toho nejčastěji dosahují při spánku. V REM fázi totiž dochází k silnému prokrvení pohlavních orgánů. Když se v ní navíc ženě zdá nějaké erotický sen, o orgasmus je postaráno bez jakékoliv práce. Takový slastný budíček bychom si dali líbit všichni, nemyslíte?

Nicméně existuje i vědomé dosažení orgasmu bez toho, aniž by ony samy nebo jejich partneři museli doslova hnout prstem. Dokonce k němu nepotřebují ani žádný vizuální stimul. Toho dosahují ženy praktikující tantrickou jógu. Vše se děje jen pomocí pozic těla, správným dýcháním nebo jogínskými zámky, které umí probudit a cítit energii. Každopádně tohle umění vyžaduje dlouhodobý cvik a koncentraci.

5) Předčasným orgasmem mohou trpět i ženy

Předčasný orgasmus má většina z nás spjatý s muži. Zajímavé ale je, že tento problém trápí i ženy. Časopis Sexologies zveřejnil průzkum, ze kterého vyplývá, že neuvěřitelných 40 % žen má často orgasmus dříve, než by si přály. Na rozdíl od mužů tento problém není zas tak veliký vzhledem k tomu, že mohou snáze dosahovat více orgasmů za sebou během několika minut.

6) Čím starší, tím lepší

Na tento bod si, milé dámy, vzpomeňte ve chvíli, kdy vás přepadne deprese ze stárnutí. Na všem se dá najít něco pozitivního a to dokonce i na faktu, že vám přibývají šediny, vrásky a hlavně roky. Čím je žena totiž starší, tím intenzivnější prožitek při orgasmu má. Může to být dané tím, že s věkem se klitoris zvětšuje nebo taky tím, že ženy neřeší, jak v posteli vypadají a nebojí se svému partnerovi na férovku přesně říct, co od něj při hrátkách chtějí. Každopádně s vyšším věkem je může trápit snížená lubrikace, ale to samozřejmě není nic, co by nevyřešila tuba lubrikantu. Bohužel muži podobné štěstí nemají. S jejich přibývajícím věkem u nich přibývají sexuální dysfunkce a naopak frekvence orgasmů klesá.

7) Zvyšuje pravděpodobnost početí

Všichni se shodneme na tom, že mužský orgasmus je z biologického hlediska nezbytný. Ale co ten ženský? Má nějakou speciální funkci kromě toho, že je doprovázený příjemnými pocity? Na tuto otázku se snažila najít odpověď už spousta vědců. Dlouhou dobu se mělo za to, že je pro evoluci naprosto zbytečný. V dnešní době panuje názor, že ženský orgasmus zvyšuje pravděpodobnost početí. Během něj totiž dochází k děložním stahům, které posouvají spermie rychleji do děložního hrdla. Pokud má žena problém dosáhnout orgasmu během sexu, nemusí vůbec zoufat. Pravděpodobnost otěhotnění je stejně vysoká, i když žena dosáhne orgasmu jiným způsobem ještě zhruba hodinu po ejakulaci muže. Mohou za to nejspíše hormony oxytocin a prolaktin, které jsou úzce spjaté s těhotenstvím.

8) Výkon na Oscara

Více než polovina žen to dělá, ale málokterá to přiznává. Co je to? Předstírání orgasmu. Podle vědců není předstírání tak špatné, jak to zní. Má to však jeden háček. Když už, tak by měla být tato herecká etuda jen jednou za čas a rozhodně by se neměla stát pravidlem. Je několik důvodů, proč ženy předstírají orgasmus. Většina žen chce, aby se jejích partner cítil úspěšně, spoustě z nich se jejich partner líbí a nechtějí, aby se cítil špatně, další zase chtějí sex ukončit. Aby tohle divadýlko jednou pro vždy skončilo, je třeba dát mužům najevo, že je v pořádku sem tam vrcholu nedosáhnout. Hodně žen si totiž sexuální hrátky užije i bez něj.

9) Má 4 fáze

Před samotným orgasmem přichází vzrušení na základě fyzikálních nebo psychických podnětů. V této fázi se tělo připravuje na pohlavní styk. Následuje fáze plató, během níž se zrychlí dýchání, srdeční tep a zvýší se svalové napětí. Výsledkem této fáze je orgasmus. Při něm dochází k děložním a vaginálním stahům (malý jich má cca 3 – 5, velký dokonce 10 – 15), zúžením vaginálních stěn. A samozřejmě nesmíme zapomenout na úžasnou slast, která orgasmus doprovází. Tím ale ještě nekončíme. Následuje ještě fáze koncová. Svaly se uvolní, tep se sníží, dech se zklidní. Pro některé ženy je už tahle fáze konečná, protože mohou mít citlivý klitoris a jeho další dráždění by mohlo být bolestivé. Ostatní ženy jsou schopné pokračovat a s efektivní stimulací mohou prožít další vyvrcholení.

10) Lesbičky zažívají orgasmů více

Nejen, že jsou rozdíly ve frekvenci orgasmů mezi muži a ženami, ale dokonce i mezi heterosexuálkami, bisexuálkami a homosexuálkami. Výzkumy ukazují, že lesbičky jich mají zhruba o 20 % více než bisexuálky a o 21 % více než heterosexuálky. Je to z toho důvodu, že se během sexu zaměřují i na doteky a líbání. Pokud chcete více orgasmů s mužem, rozhodně byste tedy neměli zapomínat na dostatečně dlouhou předehru.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!

Porucha orgasmu

Existuje určité procento žen, které nikdy nedosáhnou orgasmu. Podle české sexuoložky Mudr. Petry Vrzáčkové Ph.D., FECSM jich je zhruba 8 – 9 %. Vědecký článek v časopise Journal of Sex and Marital Therapy tvrdí, že jich je dokonce až 10 – 40 %!  A to je skutečně alarmující číslo. Tento velký rozptyl může být dán tím, že ne každá žena si uvědomí, že se jedná o problém a chce ho skutečně řešit. Naopak spousta z nich si mnohdy myslí, že se jedná o poruchu orgasmu, ale ve výsledku tomu tak není. Nejde o to dosáhnout orgasmu jen při pohlavním styku. Jak jsme již psali, může totiž vzniknout i drážděním jiných erotogenních zón, než je jen pochva. O poruše orgasmu proto mluvíme ve chvíli, kdy nelze dosáhnout orgasmu jakýmkoliv způsobem a trvá to už delší dobu (většinou se udává půl roku a více). Důležitý fakt je, že samotné ženě (ne jejímu partnerovi!) to vadí a je motivovaná tento stav změnit.

Příčiny poruchy orgasmu

Příčiny nemožnosti dosažení orgasmu mohou být různé. Z fyzických příčin to může být například prodělání léčby, braní léků, opakované záněty, špatné držení těla, endokrinní problémy neurologická nebo jiná onemocnění apod. Z psychických zase traumata sexuálního charakteru, nízké sebevědomí, partnerské problémy, poporodní traumata, psychická onemocnění apod. Na vině je samozřejmě také špatná životospráva a především pak nadměrná konzumace alkoholu, kouření nebo drogy.

Vyšetření

Bez vyšetření u odborného lékaře se bohužel neobejdete. Ženu lékař vyšetří a pokusí se najít konkrétní příčinu problému. Základem je důkladné gynekologické vyšetření. Často však předchází určení diagnózy návštěva u dalších specialistů jako je například neurolog, endokrinolog, psycholog, psychiatr apod. Jedná se tedy o mezioborovou spolupráci.

Léčba

Podobně jako jiné sexuální dysfunkce, je i u poruchy ženského orgasmu třeba najít viníka. Jakmile se odstraní příčina, přijde i orgasmus. U psychických problému však bývá léčba během na dlouhou trať. Nejčastěji se volí cesta psychoterapie. Následně se hledají způsoby, jak problém řešit. Podle příčiny se pak volí třeba vhodná literatura, erotické pomůcky, léky nebo vitamínové doplňky.

Tipy na intenzivnější orgasmus

1) Vyzkoušejte peegasm

Peegasm (složenina vychází z anglických slov pee = močit a orgasm = nepřekvapivě orgasmus) nebo v češtině čůrgasmus je metoda zadržování moči během sexu nebo masturbace. Plný močový měchýř totiž tlačí na erotogenní zóny. To vede totiž k daleko bouřlivějšímu orgasmu.

2) Kegelovy cviky

Zatněte ty stejné svaly, kterými můžete zastavit proces močení. Toto dělejte vždy pár vteřin zhruba desetkrát za sebou čtyřikrát až pětkrát denně. Zkuste to i během masturbace nebo sexu. Kromě toho, že budete mít silnější orgasmus, posílíte zároveň pánevní dno a navíc se budete udržovat dole úzká.

3) Přizvěte do postele erotické pomůcky

Na trhu je nepřeberné množství úžasných erotických pomůcek. Nalijte si večer víno a nerušeně vybírejte z obrovské nabídky online sex shopů. Jestli se nestydíte, jděte do kamenné prodejny, kde si můžete hračku osahat. Budete tak lépe vědět, do čeho jdete. Respektive co půjde do vás. Pokud chcete zaručeně dosáhnout vrcholu, vyzkoušejte vibrátor fungující na principu podtlakových vln.

4) Stravou k lepšímu orgasmu

I strava má vliv na orgasmus. V případě, že chcete mít (lepší) orgasmus, měli byste do svého jídelníčku zařadit plody moře, ořechy, semínka, banány, česnek a ovoce bohaté na vitamín C jako je například kiwi, citrusové plody nebo jahody. Skvěle fungují i kořeněná jídla s chilli, zázvorem a pepřem. A nesmíme zapomenout ani na čokoládu s obsahem kakaa minimálně 80 %. Teď už nemusíte mít při jejím mlsání žádné výčitky!

5) Doplňky stravy

Chcete se cítit lépe a zároveň mít intenzivnější orgasmus? V tom případě vám doma nesmí chybět Stoporex® Woman. Pomáhá udržovat zdravou pohlavní soustavu, udržuje hormony v rovnováze, zmírňuje menstruační potíže a potíže s menopauzou, zvyšuje libido a dokonce také energii. Kromě toho oceníte také přírodní složení přípravku.

Použité zdroje

https://www.prozeny.cz/clanek/11-druhu-zenskeho-vyvrcholeni-znate-je-19914

https://www.ctidoma.cz/osobnosti/ne-kazda-zena-muze-mit-orgasmus-rika-sexuolozka-vrzackova-vysvetluje-kdy-jde-o-sexualni

https://www.womansday.com/relationships/sex-tips/a5144/10-surprising-facts-about-orgasms-111985/

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!