Erotogenní zóny známé i neobvyklé aneb jak je správně stimulovat

Erotogenní zóny známé i neobvyklé aneb jak je správně stimulovat

Asi to známe úplně všichni. Před sexem se chvíli líbáme a pak rovnou přejdeme na laskání výhradně penisu nebo vagíny. A to je věčná škoda! Lidské tělo v celé své kráse toho totiž nabízí daleko více, než jen tyto dvě erotogenní zóny. A právě jim věnujeme tento článek. Představíme vám v něm sexuální spínače, které jsou společné pro muže i ženy, následně se zaměříme na výhradně jejich erotogenní zóny. A třešničkou na dortu bude překvapivé odhalení míst, o kterých jste nejspíš ani nevěděli, že jejich stimulace může být vzrušující.

Erotogenní zóny

Erotogenní zóny jsou oblasti na povrchu nebo uvnitř těla, jejichž dotek nebo dráždění způsobí nárůst sexuálního vzrušení. Je to z toho důvodu, že pokožka je v těchto místech tenčí než jiné části těla. Navíc se v ní nachází spousta nervových zakončení.

Každý preferuje něco jiného

Nutno ovšem dodat, že každý člověk preferuje jiné dráždění erotogenních zón. Jinými slovy, co funguje na jednoho, nemusí fungovat na druhého člověka. Proto je dobré se dotyčného na rovinu zeptat, co má rád. Mnohdy to ale ani on sám nemusí vědět. A od toho jsme tady my, abychom vám prozradili, co na většinu lidí zabírá. Nastudujte si jednotlivé oblasti a hned se vrhněte do experimentování! Pokud partnera momentálně nemáte, zkuste naše tipy zařadit klidně i do vašich sólo hrátek.

 • Stoporex® Klasik

  Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® XXL krém

  Stoporex® XXL krém

  599,00 

Ženské i mužské erotogenní zóny

Nejprve začneme se známějšími erotogenními zónami, které jsou společné jak pro muže, tak pro ženy. Napadly by vás ještě nějaké, které zmíněny nemáme?

1) Rty

Jak jsme již naznačili v samotném úvodu, většina párů se v rámci předehry věnuje líbání. Nemusíte se hned vrhnout na urputné strkání jazyka partnerovi do pusy. Zkuste svým jazykem lehce masírovat ten jeho nebo jemně sajte spodní ret. Můžete také zkusit kousání.

2) Uši

Se souvislosti s ušima samozřejmě nemluvíme o nezadržitelném vodopádu slin, které způsobí zalehnutí ucha na dlouhé hodiny. Zaměřte se na ušní lalůček, který jemně sajte nebo kousejte. Partnera nepochybne vzruší i váš zrychlený dech a sténání vzrušením. Můžete mu do ucha zašeptat, jak moc dotyčného chcete.

3) Vlasy

Zajíždění prstů do vlasů a masírování pokožky hlavy musí dostat do kolen snad každého. Můžete to provádět samostatně nebo během líbání a následně i sexu. Také jemné (nebo u někoho dokonce také silnější) tahání za vlasy působí vzrušujícím dojmem.

4) Krk

Ze rtů se pomalu přesunujeme o trochu níže. Kromě líbání, sání nebo lehkého kousání boční strany krku zkuste také zátylek nebo oblast okolo klíční kosti laskat jemnými polibky nebo doteky bříšky prstů.

5) Bradavky

U mužů je tato část těla poněkud zanedbávána, což je celkem škoda, protože podobně jako u žen i mužské bradavky mají spoustu citlivých nervových zakončení. Začněte jejich lízáním, pokračujte kmitáním jazyka, přidejte pak sání a případně můžete zkusit i kousání. Do hrátek s nimi můžete přizvat také lubrikační gel nebo hřejivý masážní gel.

6) Vnitřní část stehen

Je naprosto jasné, proč se jedná o erotogenní zónu. Je tam blízko genitáliím, že k nažhavení stačí se tomuto místu byť jen lehce pověnovat. Začněte s doteky blíže kolenům a postupujte pomalu výše až právě k oblasti genitálu.

7) Zadek

Zadek je při sexuálních hrátkách opomíjený a bohužel tabuizovaný. Masírování půlek, plácnutí přes zadek, hlazení záhybů pod zadkem nebo zajíždění k této části těla přes vnitřní stranu stehen je přitom neuvěřitelně erotický zážitek. Odvažte se a zkuste také kroužení prsty okolo řitního otvoru. Pokud máte u sebe lubrikant, nebojte se zajet dovnitř. Ti největší odvážlivci mohou samozřejmě zkusit tuto oblast laskat jazykem.

Výhradně ženské erotogenní zóny

1) Klitoris

Tak a už jsme dorazili do cíle. Genitálie jsou rozhodně nejvíce erotogenní zónou. Na prvním místě musí být samozřejmě poštěváček. Ten má neuvěřitelných 8 000 nervových zakončení. To ale ještě není zdaleka vše. Ta jsou spjata s dalšími cca 15 000 nervy jen v oblasti pánve. To je ostatně důvod, proč je jeho stimulace tak úžasným zážitkem. Tento bod můžete dráždit bříšky prstů nebo jazykem. Vyzkoušejte také erotické hračky jako jsou vibrátory nebo vibrátory, které fungují na základě podtlakových vln. Experimentujte s tempem a tlakem dráždění, abyste zjistili, co na vaši partnerku zabírá nejlépe.

 • Stoporex® Klasik

  Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® XXL krém

  Stoporex® XXL krém

  599,00 

2) Bod G

V našem výčtu samozřejmě nesmí chybět ani bájný bod G, o kterém se nesčetněkrát vedly diskuze, zda existuje nebo je to jen výmysl. Dnes v tom však máme jasno. Gräfenbergův bod je velmi citlivé místo na přední straně vagíny, které se nachází zhruba 3 – 5 cm od poševního vchodu mezi stydkou kostí a dělohou. Stimulací dochází nejen k jeho zvětšení, ale především k bouřlivému orgasmu, který bývá často doprovázený ženskou ejakulací. Proto se rozhodně vyplatí tento bod najít. Pořídit si můžete i speciálně tvarované vibrátory, které vám bádání neskutečně ulehčí.

3) Okraje vaginálního otvoru

Před tím, než se rozhodnete proniknout dovnitř, zkuste se zaměřit ještě na okolí vaginálního otvoru. Sání nebo hlazení okrajů vagíny je také skvělou předehrou. Žena vás bude prosit, aby už došlo k samotnému sexu.

Výhradně mužské erotogenní zóny

1) Žalud

Žalud má přes 4 000 nervových zakončení, takže k jeho stimulaci stačí opravdu málo. Jemné dotyky, polibky, sání nebo kroužení okolo něj jazykem muže dovedou do varu. Zaměřte svou pozornost také na uzdičku, což je proužek kůže, který spojuje žalud s předkožkou. Její stimulace urychlí vyvrcholení, takže pokud si chcete užít delší sex, vytáhněte tento trumf až na samotný závěr.

2) Varlata

Říká se, že na nějakou věc musí mít člověk koule. Přitom je to ale část mužského těla, které (až na vyznavače BDSM hrátek) vyžaduje jemné a citlivé zacházení. Převalujte je opatrně mezi prsty, hlaďte je, líbejte nebo jednu po druhé sajte v ústech. Zkusit můžete i lehké plácnutí přes ně.

3) Hráz

Tuto lehce vystouplou oblast najdete mezi varlaty a řitním otvorem. Mezi muži je oblíbená, protože jemným zatlačením na ní totiž stimulujete i prostatu. Aby měl muž ještě více intenzivnější zážitek, drážděte mu toto místo vibrátorem nebo na něj zatlačte při orgasmu.

Neobvyklé erotogenní zóny

Nyní přesuneme pozornost na trochu netradiční erotogenní zóny. Možná si ze začátku budete říkat, že jejich dráždění nemůže fungovat. Opak je ale často pravdou. Jaké místa vás překvapili?

1) Dlaně a chodidla

Jedná se o místa, ve kterých se setkávají nervy. Proto jsou ideálními místy na masáž nebo jiný druh laskání. Nemusíte ale zůstat jen u těchto míst. Také vnitřní strana zápěstí patří k erotogenním zónám. Zahrňte ji polibky a zapojte do hry také jazyk. Nebo je pevně sevřete nad hlavu partnera zatímco se budete věnovat jiným částem jeho těla. Postupujte dál k jednotlivým prstům a zaměřte se také na prostory mezi nimi. Zkuste si například vzít celý partnerův prst do pusy a simulovat orální sex. Věřte, že vystupňujete sexuální napětí na maximum!

2) Pupík a podbřišek

Vzhledem k tomu, že se jedná o oblast blízkou genitáliím, řadí se k dalším erotogenním zónám. Oblast okolo něj můžete prozkoumávat rty, jazykem nebo bříšky prstů. Kromě toho se ji můžete také lehce dotýkat peříčkem nebo kostkami ledu.

3) Křížová kost

Křížová oblast neboli sacrum je místo na dolní části zad, kde končí páteř. Jedná se zároveň o jednu z kostí, která tvoří pánev. Toto překvapivě vzrušivé místo zkuste namasírovat. Nebojte se na něj přitlačit. Fajnšmekři si mohou přizvat na pomoc také vibrátor.

4) Podpaží

Myslíte, že jsme se zbláznili? Že tohle místo může být cokoliv, ale jen ne sexy? V tom případě vás budeme muset vyvést z omylu. Zkuste si vzpomenout na ikonickou scénu z filmu Hříšný tanec, ve které Johnny po tomto místě přejíždí svou rukou. Jakmile Baby převezme svou kontrolu nad svým smíchem způsobený lechtáním, začne být scéna nabitá erotickou energií. Zkuste se touto částí inspirovat a svého partnera překvapit zaměřením se na tuto oblast.

5) Zadní část kolen

Opět se jedná o oblast, jejíž dotek na ni může způsobit lechtání. Takže s laskáním na ni postupujte opatrně. Pokud začnete s masáží zad a budete chtít postupovat níže, zastavte se u tohoto bodu a nějakou dobu se mu pověnujte ústně nebo doteky.

Závěr

Nemusíte svému partnerovi hned skočit po rozkroku, abyste ho dostali do varu. Ukažte mu, že jste kreativní a pověnujte se i jiným (a mnohdy překvapivým) částem jeho těla. Během jejich stimulace vnímejte, jak na ni váš protějšek reaguje. Nechte se jím vést a nechte si ukázat, jak si s ním máte hrát. Na úplný závěr máme pro vás dvě otázky k zamyšlení. Jste si vědomi toho, že máte nějaké erotogenní zóny, které nejsou příliš obvyklé? Nebo jste se už někdy setkali s člověkem, který vyžadoval laskání na zvláštních místech? Budeme rádi, když se o tyto pikantnosti s námi podělíte do komentářů.

Použité zdroje

https://www.healthline.com/health/healthy-sex/erogenous-zones#8-familiar-areas

https://www.womenshealthmag.com/sex-and-love/a19983318/erogenous-zones-for-men/

https://www.webmd.com/sex-relationships/features/7-awesome-erogenous-zones

 • Stoporex® Klasik

  Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® XXL krém

  Stoporex® XXL krém

  599,00