Vysoký krevní tlak a erekce

Vysoký krevní tlak a erekce

Hypertenze může způsobit erektilní dysfunkci, a tím ovlivnit menší spokojenost se sexem a pokles libida. Souvislost mezi vysokým krevním tlakem a sexuálními problémy byla u mužů vědecky prokázána. Hypertenze u žen může také negativně ovlivnit sex. Muži s neléčenou hypertenzí mají horší průtok krve penisem než ti s normálním krevním tlakem. Správná léčba může podpořit plnou sexuální výkonnost. Doplňky a léky na potenci se nejčastěji používají při neschopnosti mužů dosáhnout nebo udržet erekci penisu. Problém nastává v případě vysokého tlaku. Jaké pilulky na potenci na hypertenzi lze bezpečně použít? Lze je kombinovat s léky užívanými k léčbě hypertenze? Odpovědi na tyto otázky najdete níže.

Erektilní dysfunkce a její příčiny

Erektilní dysfunkce může mít různé příčiny. Problémy s dosažením plné erekce mohou být způsobeny nemocemi, jako je cukrovka, chronické onemocnění ledvin, cirhóza jater a také psychické problémy. Stojí za zmínku, že příčinou erektilní dysfunkce je stále častěji ateroskleróza a z ní plynoucí hypertenze, zvláště při její neléčené nebo nesprávné léčbě. Nicméně v povědomí mužů existuje přesvědčení, že léky na hypertenzi ovlivňují potenci a snižují sexuální výkonnost. Snižuje užívání léků na vysoký krevní tlak skutečně potenci? Je třeba zdůraznit, že při správně zvolených lécích nedochází k problémům s erekcí a proto je možné udržet plnou sexuální výkonnost.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!

Jak vysoký krevní tlak ovlivňuje sexuální výkonnost?

Hypertenze je velmi časté onemocnění postihující muže i ženy. Ve více než 90 % případů se objevuje bez známého důvodu, do popředí se dostávají genetické faktory nebo faktory prostředí, ale jde o problém vyplývající z mnoha faktorů současně. Vysoký krevní tlak může způsobit erektilní dysfunkci. Je však třeba zdůraznit, že přímým důvodem je vysoký cholesterol. Když je této sloučeniny v krvi příliš mnoho, ukládá se v cévách. V důsledku toho se tvoří aterosklerotické pláty, které brání průtoku krve, což má za následek zvýšený tlak. To má přímý dopad na vzhled a udržení erekce, protože aby došlo k plné erekci, musí do penisu proudit krev. Pokud jsou tedy tepny, které zásobují penis krví, zúžené, corpora cavernosa nebudou naplněny dostatkem krve. Výsledkem je úplný nedostatek erekce nebo neúplná erekce navzdory vzrušení.

Změny na cévách, které mohou být příčinou i důsledkem hypertenze, po určité době vedou ke zhoršení prokrvení orgánů včetně genitálií. Jejich správné prokrvení je klíčovým prvkem pro tvorbu erekce, a proto již samotná skutečnost, že trpíte kardiovaskulárními chorobami (ateroskleróza, hypertenze, ischemická choroba srdeční) může způsobit snížení sexuální výkonnosti, projevující se především nedostatkem erekce. Erekce bývá kratší.

Neléčená hypertenze může vést k závažným komplikacím a výraznému zhoršení kvality života. V lehčích případech se farmakologická léčba nezahajuje okamžitě, ale doporučuje se úprava životního stylu. Pokud však zvýšená pohybová aktivita a zdravá strava nepomáhá nebo jsou v dané fázi nedostatečnými metodami, pak se navíc nasazuje antihypertenzní léčba. V závislosti na typu použité drogy se její účinek na sexuální výkonnost liší. Některé to zhoršují, jiné jsou prospěšné.

Sex a hypertenze u mužů

Hypertenze je chronické onemocnění oběhového systému. Po léta může zůstat nediagnostikována a způsobit systematickou destrukci krevních cév. Vysoký krevní tlak je příčinou aterosklerózy, srdečního infarktu, mrtvice. Je také jednou z nejdůležitějších příčin erektilní dysfunkce. Je třeba zmínit, že problémy s erekcí může způsobit nejen samotná nemoc, ale i léky používané k léčbě hypertenze.

Souvislost mezi vysokým krevním tlakem a sexuálními problémy byla u mužů vědecky prokázána. V průběhu času vysoký tlak vyvíjený krví na stěny krevních cév způsobí zúžení a tvrdnutí tepen (aterosklerózu), zhorší krevní oběh a způsobí menší průtok krve do penisu. To zase způsobuje potíže s dosažením a udržením erekce – tedy erektilní dysfunkci. Toto je velmi častý stav u mužů. I jedna epizoda neúspěšné erekce může muže znepokojit. Strach z dalšího selhání způsobuje, že se muž vyhýbá sexu, což negativně ovlivňuje jeho vztah s partnerkou. Hypertenze může také vést k poruchám ejakulace a snížení libida. Užívání léků na vysoký krevní tlak může způsobit podobné účinky. Na zlepšení erekce je vhodné užívat doplňky stravy Stoporex.

Jak vysoký krevní tlak ovlivňuje erekci?

Aby byla sexuální výkonnost muže z hlediska dosažení a udržení erekce plně uspokojivá, musí správně fungovat mechanismy k ní vedoucí. Celý proces dosažení erekce zahrnuje zvýšený průtok krve do penisu v důsledku sexuálního vzrušení. V penisu jsou dvě kavernózní těla složená z mnoha arteriol a venul, hladkých svalů a dutin. Během sexuálního vzrušení se arterioly přivádějící krev do penisu rozšiřují a vyplňují tato prázdná místa.

Vyplněné dutiny stlačují žíly přítomné v penisu, díky čemuž se zastaví odtok krve z penisu a erekce může trvat. Když sexuální vzrušení pomine, tepny se zúží, přívod krve do penisu se sníží, tlak na žíly se uvolní, krev z něj odteče a erekce ustoupí. Kontrakce a expanze krevních cév závisí na jejich správné struktuře. Pokud jsou stěny cév změněny: ztluštělé, obsahující aterosklerotická ložiska, s poškozenou tkání, která je vystýlá zevnitř (tzv. endotel), pak je jejich reakce na dilatační faktory narušena.

U hypertenze je poškození periferních cév způsobeno trvalým poškozením endotelu nadměrně vysokým tlakem přiváděné krve. Změny v cévách spočívají také v hypertrofii jejich svalové vrstvy. Cévy se tím stávají méně náchylné na změny tlaku a nedochází k tak zřetelné relaxaci a kontrakci. Arteriální hypertenze často koexistuje s aterosklerózou a aterosklerotické změny navíc snižují elasticitu cév a jejich správnou reakci na relaxační podněty. Erekce v tomto případě nebude uspokojivá.

Erektilní dysfunkce jako první příznak hypertenze

Erektilní dysfunkce může být prvním příznakem rušivých jevů vyskytujících se v cévách. V současné době je otázka erektilní dysfunkce často nastolena jako „červené světlo“ a předznamenává další komplikace hypertenze, jako je infarkt nebo mrtvice. Podle výzkumu má přibližně 50 % mužů s diagnózou hypertenze vážné problémy s erekcí – potíže s jejím dosažením nebo udržením dostatečně dlouho na to, aby sexuální aktivita byla stejně uspokojivá jako dříve.

Vysoký krevní tlak může také způsobit poruchy ejakulace a obecně snížit sexuální touhu. Existuje podezření, že u pacientů s příliš vysokým krevním tlakem je snížená hladina mužského hormonu, který je klíčovým hormonem pro dosažení sexuálního vzrušení. Problémy s erekcí navíc podněcují začarovaný kruh, protože mohou způsobit odstoupení od sexuální aktivity, zhoršení vztahu s partnerem a celkovou nespokojenost se životem a mohou vést i k depresím. Je proto důležité problém podchytit včas, abychom předešli vážnějším komplikacím z kardiovaskulárního systému, ale i emočním problémům.

U hypertenze se průměr cév zmenšuje v důsledku ukládání aterosklerotických plátů. Hlavním viníkem tohoto stavu je „špatný cholesterol“. Zúžení tepen přivádějících krev do penisu brání dostatečnému naplnění kavernózních těles penisu i při největším sexuálním vzrušení. Výsledkem je neúplná erekce nebo úplná ztráta erekce. Erektilní dysfunkce se vyskytuje u každého druhého muže nad 40 let s neléčenou hypertenzí. Zahájení farmakologické léčby hypertenze však nezaručuje návrat k plným sexuálním schopnostem.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!

Jak se vysoký krevní tlak léčí?

U erektilní dysfunkce způsobené příliš vysokým krevním tlakem je nejdůležitější stabilizovat ho na správné úrovni. Toho lze dosáhnout mnoha různými způsoby:

 • změny ve stravě na méně tuku a více zeleniny a ovoce,
 • změna životního stylu a zvýšená fyzická aktivita, odvykání kouření a zneužívání alkoholu.

Pokud provedené změny nepřinesou očekávané výsledky, je nasazena farmakologická léčba. V současné době se používá mnoho různých tříd antihypertenziv. antihypertenzivní léky. I přes blahodárný vliv na krevní tlak jsou zatíženy mnoha vedlejšími účinky, projevujícími se i v intimní sféře. Antihypertenziva a sexuální výkonnost jsou samostatným tématem, které zajímá mnoho vědců a lékařů a především pacienty, kteří mohou trpět erektilní dysfunkcí při antihypertenzní léčbě. To by vás však od užívání léků nemělo odradit: místo vysazení pilulek někdy stačí po dohodě s ošetřujícím lékařem přejít na jiné.

Nefarmakologická léčba hypertenze a sex

Zdravým životním stylem si můžete snížit krevní tlak bez užívání léků (tzv. nefarmakologické metody léčby hypertenze), a tím i zlepšit svůj sexuální život. Tento koncept pokrývá vše, co znamená zdravý životní styl, takže:

 • omezení konzumace alkoholu,
 • dodržování správné stravy, zejména DASH diety,
 • přestat kouřit,
 • vzdát se soli ve stravě,
 • pravidelná a zdraví prospěšná fyzická aktivita,
 • boj s nadváhou a obezitou,
 • snížení stresu.
 • Zdravá postava zvyšuje sebevědomí a pocit přitažlivosti, což má pozitivní vliv i na sexuální život.

Antihypertenziva, která snižují sexuální výkonnost

Teoreticky by antihypertenziva měla vrátit do normálu a odstranit nadměrně vysoký krevní tlak, který může být jednou z příčin snížené sexuální výkonnosti. U některých léků tomu tak bohužel není a někdy jejich účinky problém ještě zhorší. Léky odpovědné za takový účinek jsou obvykle látky starší generace, které se nepoužívají jako první volba.

Beta-blokátory jsou známou skupinou podezřelou ze snížení sexuální výkonnosti, ale jen několik studií tyto domněnky skutečně potvrzuje. Hlavními viníky problému jsou atenolol a karvedilol, přičemž existuje výzkum, že nebivolol může mít příznivý vliv nejen na léčbu hypertenze, ale také na sexuální výkonnost. Je tedy vidět, že i léky ze stejné skupiny mohou mít diametrálně odlišné účinky.

Thiazidová diuretika jsou další skupinou s mnohem větším účinkem na narušení sexuální funkce než beta-blokátory. Jejich špatný vliv na tuto sféru života je znám asi 40 let. Nežádoucí účinky na sexuální sféru jsou zmiňovány zejména u chlorthalidonu (analog thiazidových diuretik). Diuretika se používají jako doplněk antihypertenzní léčby a v kombinované léčbě také způsobují sexuální dysfunkci. Do třetí skupiny patří centrálně působící léky, včetně klonidinu, který se v běžné léčbě hypertenze používá jen zřídka.

Jak vysoký krevní tlak u žen ovlivňuje sex?

Vysoký krevní tlak může ovlivnit i sexuální život ženy. Hypertenze a vyšší riziko aterosklerózy způsobuje horší prokrvení erotogenních zón, především klitorisu a pochvy. To může mít za následek snížení libida, potíže se vzrušením, vaginální suchost nebo potíže s dosažením orgasmu. V takových případech je nutné použít delší předehru a silnější vzrušení. Může být nutné použít lubrikanty na vodní bázi. Stejně jako muži, i ženy z toho mohou pociťovat úzkost, což vede k četným problémům mezi partnery v důsledku poklesu sexuální výkonnosti a poklesu libida.

Pokud máte vysoký krevní tlak, musíte změnit svůj životní styl

Jak jsme již zmínili výše, neléčená hypertenze ovlivňuje nejen stav v ložnici. Poškozuje mnoho orgánů, výrazně snižuje kvalitu života, zvyšuje riziko infarktu a mozkové mrtvice. Léčba by proto měla začít stabilizací fungování oběhového systému. Samotné preparáty předepsané lékařem (musí se užívat denně a nesmí se vysazovat) však vždy nestačí.

Musíte také změnit svůj životní styl na takový, který vám pomůže snížit hladinu cholesterolu. Toho je dosaženo pravidelnou fyzickou námahou a odstraňováním produktů bohatých na nasycené mastné kyseliny (tučné maso a mléčné výrobky), zvýšením množství nenasycených mastných kyselin (ryby, oleje). Svému tělu můžete dodat také potřebné vitamíny přírodním doplňkem stravy Stoporex. Ten také zajistí podporu erekce a zlepšení sexuálního života.

Jaké pilulky na potenci lze užívat i u vysokého tlaku?

Když se ukáže, že samotné užívání léků na hypertenzi nepomůže problém s erektilní dysfunkcí vymizet, mohou pomoci vhodné pilulky na erekci a hypertenze by v některých případech neměla být kontraindikací terapie. Jaké jsou dobré pilulky na potenci pro hypertenzi? Je samozřejmé, že pilulky na erekci na hypertenzi je třeba vybírat s rozmyslem, aby byly pro pacienta bezpečné. S otázkou “jaké pilulky na potenci u hypertenze lze užívat” je nejlepší poradit se s lékařem. Po lékařském pohovoru bude nejen dokonale vědět, jaké účinné pilulky na potenci lze pacientovi předepsat, ale také zvolí jejich dávkování.

Užívání léků na potenci u hypertenze je možné, pokud výběr léků zvládne zkušený lékař, který ví, který lék na potenci s vysokým krevním tlakem může být pro pacienta bezpečný a který je lepší neužívat. Pilulky na potenci, které nezvyšují krevní tlak, jsou dostupné na předpis i volně prodejné, ale je také důležité zvolit správnou bezpečnou dávku a zajistit bezpečnou kombinaci s dalšími léky, které pacient užívá. Obvykle lékaři v tomto případě doporučují léky, které zvyšují průtok krve do kavernózních těl penisu. Jaké pilulky dobré na potenci mohou být v tomto případě užitečné? Mimo jiné přípravky na bázi sildenafilu. Tyto léky zlepšují především krevní oběh v oblasti pánve, ale nezvyšují krevní tlak ani kardiovaskulární systém. Skvělou volbou bude 100 % přírodní doplněk stravy Stoporex.

Existují také další kontraindikace užívání některých léků na potenci:

 • Užíváte nitrátové léky
 • Trpíte onemocněním jater nebo ledvin
 • V posledních šesti měsících jste prodělal srdeční infarkt nebo mrtvici
 • Trpíte retinitis pigmentosa

Další způsoby jak podpořit erekci při vysokém tlaku

Další metodou ke zlepšení potence u hypertenze je použití vakuových přístrojů, tedy tzv. pumpy na penis. Nejčastěji se jedná o plastový válec s pístem a svorkou. Vložíte penis do válce a začnete pumpovat. To vytváří podtlak, který nasává do penisu velké množství krve, což vytváří erekci. Plná erekce může trvat tak dlouho, dokud je v penisu krev. Tímto způsobem je možné zastavit krev a mít uspokojivý styk. Vakuové pumpy jsou dostupné bez lékařského předpisu, ale je důležité si pamatovat, že je dobré při nákupu vsadit na osvědčenou společnost. Zařízení by mělo mít bezpečnostní kontrolu, aby nedošlo k poškození penisu příliš velkým podtlakem.

Shrnutí na závěr

Pokud jde o téma pilulky na potenci a hypertenze, je třeba připomenout, že konečné rozhodnutí je nejlépe ponechat na lékaři, který se seznámí s individuálním případem každého pacienta, jeho anamnézou a užívanými léky. Existují léky na potenci, které lze bezpečně použít na hypertenzi, ale jejich možné interakce s jinými léky je třeba ještě prověřit. Aby bylo možné posoudit, jaké pilulky na potenci může člověk užívat s hypertenzí, je nutná předchozí kardiologická konzultace. Pozor byste si měli dát například na kombinování některých léků na potenci s léky uvolňujícími oxid dusnatý, případně některými přípravky ze skupiny dusičnanů. Zvláštní pozornost je třeba věnovat určování dávek obou léků a minimálních intervalů mezi nimi, navíc by měl pacient zůstat pod dohledem lékaře, pozorovat tělesné příznaky a jakékoli pochybnosti a znepokojivé příznaky konzultovat s odborníkem.

 • Stoporex® Stimul gel + Prostate + Shot 3ks

  499,00  Sleva!
 • Stoporex® Lube

  169,00 
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Prostate

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Shot

  189,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!