Co je frigidita a jak ji léčit?

Co je frigidita a jak ji léčit?

Frigidita nebo také sexuální chlad je stav, kdy pacient necítí žádný zájem o sexuální aspekty nebo se o toto téma zajímá jen nepatrně. Tento problém může postihnout ženy i muže. Existuje mnoho potenciálních příčin sexuální frigidity, ale také – naštěstí – mnoho možností, jak ji léčit.

Co je frigidita?

Frigidita, odborně známá jako hypolibidemie, je porucha sexuální touhy. Sexuální vzrušivost se liší v závislosti na pohlaví a také závisí na individuálních vlastnostech každého člověka – pro někoho jsou sexuální aspekty důležitější, pro jiného rozhodně méně. Z tohoto důvodu je často obtížné určit, jaká úroveň sexuální dráždivosti je normou a kdy lze zjistit, že je nižší. V některých situacích je však relativně snadné dojít k závěru, že pacient trpí sexuální dysfunkcí, což je případ sexuálního chladu.

Tento problém je obvykle připisován ženám, ale tento postoj tomuto pohlaví značně škodí – ve skutečnosti se sexuální frigidita může vyskytovat jak u žen, tak u mužů. A co víc, hypolibidémie se může objevit jak u starších lidí, tak u studentů, protože k problému může vést mnoho různých příčin. Ne všichni lidé, kteří zažívají sexuální chlad, vykazují stejný problém. Tento stav může být přítomen po celý život pacienta nebo se může objevit pouze periodicky.

 • Stoporex® Klasik

  Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  Stoporex® XXL krém

  599,00 
 • Stoporex® Delay sprej

  Stoporex® Delay sprej

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Stimul gel na erekci

  Stoporex® Stimul gel na erekci

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  2194,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  1966,00  Sleva!

Frigidita je definována jako jev, kdy pacient necítí žádný (nebo jen nepatrný) zájem o sexuální aspekty. To platí jak pro sexuální kontakt s jinými lidmi, tak pro autoerotické chování (např. masturbace). Navíc člověk s hypolibidemií neprožívá erotické fantazie.

I když je šance na dobrovolný styk v průběhu hypolibidemie minimální, neznamená to, že by se pacient do pohlavního styku vůbec nedostal. Stává se to, když má například chladný partner styk jen proto, aby potěšil svého partnera nebo aby měl „klid“. Jakmile dojde k pohlavnímu styku, existuje možnost, že sexuálně chladný pacient při něm pocítí nějakou rozkoš.

Jaké jsou příčiny frigidity?

Přesné faktory, které stojí za tím, že je někdo sexuálně chladný, nebyly dosud jasně stanoveny. Ve skutečnosti existuje mnoho potenciálních příčin sexuálního chladu. Někdy problém není v osobě s hypolibidemií, ale ve skutečnosti snížená sexuální vzrušivost souvisí s životním partnerem. Pacient může být sexuálně chladný pouze k jedné osobě a v případě možného sexuálního kontaktu s jinými lidmi se ho sexuální dysfunkce nemusí týkat vůbec.

S takovou situací se lze setkat například tehdy, když se mu partnerka pacienta z nějakého důvodu zdá neatraktivní, nebo když mezi dvěma lidmi panuje mnoho různých napětí (souvisejících např. s finančními či profesními aspekty). Rutina v posteli může také vést k tomuto typu sexuálního chladu.

Asi není překvapením, že různé druhy duševních poruch mohou způsobit frigiditu. V tomto případě je seznam potenciálních problémů, které mohou vést k nezájmu o sex, poměrně dlouhý:

 • poruchy nálady (zejména ve formě depresivních poruch a dalších problémů souvisejících s depresivní náladou),
 • úzkostné poruchy (například ve formě tokofobie, tj. strach z těhotenství a porodu),
 • psychotické poruchy,
 • chronická únava,
 • prožíváte značný stres (zejména chronický),
 • závislost na psychoaktivních látkách (např. alkohol nebo drogy),
 • zkušenost s vážnými,
 • traumatickými událostmi souvisejícími se sexualitou v minulosti (např. obtěžování nebo znásilnění),
 • narušený obraz těla (např. v důsledku dysmorfofobie),
 • závislost na pornu

Výše uvedené jevy mohou vést k hypolibidemii, ale základní mechanismus nebyl dosud objasněn. Jedna z hypotéz, které se dosud objevily, se týká abnormalit ve fungování neurotransmiterového systému v nervovém systému. Podle této teorie by k sexuální frigiditě mohlo dojít, když došlo k narušení kvantitativního vztahu mezi neurotransmitery zapojenými do stimulace procesů souvisejících se sexualitou (jako je dopamin a norepinefrin) a látkami, které oslabují sexuální dráždivost (jako je serotonin).

Frigidita – lečba

Erotické akty dvou lidí jsou zdrojem uspokojení, energie pro každodenní výzvy, uvolňují napětí a stres. Není divu, že hypolibidémie je velmi vážný problém, který může vést i k rozpadu vztahu. V případě prvních podezření na tento neduh se vyplatí navštívit odborníka, který problém diagnostikuje a pomůže najít nejlepší řešení.

Léčba hypolibidemie bývá kauzální a v první fázi je nejčastěji spojena s návštěvou sexuologa. Specialista provede podrobný rozhovor o aktuálním psychickém stavu pacienta i o případných obtížných zkušenostech z minulosti. Kvůli příčině sexuálního chladu jsou nejběžnější léčby:

Psychoterapie

Psychoterapie je léčebná metoda, která se zaměřuje na duševní poruchu, která vede k sexuálnímu chladu. Pomoc psychologa vám velmi často umožní osvobodit se od těžkých duševních poruch, které se jistě projeví i na kvalitě pohlavního styku.

Farmakoterapie

Užívání hormonálních přípravků je jednou z možností léčby sexuální frigidity. U žen se používají estrogeny a u mužů mužský hormon. Součástí farmakoterapie je i psychotropní léčba, která pomáhá osvobodit pacienta od jeho duševních chorob, což má velmi často za následek i zvýšenou potřebu pohlavního styku. S frigiditou u mužů pomáhají přírodní prostředky jako je například Stoporex.

Jak s frigiditou bojovat?

Zatímco některé příčiny fridity souvisí s nemocemi, které nemáme pod kontrolou nebo souvisejí s léčbou (např. užíváním antidepresiv), jiné příčiny této poruchy můžeme odstranit. Obzvláště snadno se léčí poruchy vyplývající z psychických bloků, komplexů nebo nízkého sebevědomí. Zde je velmi důležité upevnit vztah mezi partnery. Pokud žena není vyslechnuta v sexuální otázce, nebude se jí chtít dále zabývat.

Velmi účinná může být olejová masáž, společná erotická koupel nebo zavedení jemných technik tantrického sexu. Tyto techniky výrazně zlepšují pouto mezi partnery, pomáhají soustředit se na nejdůležitější erotogenní zóny těla a ovlivňují i ​​psychiku. Žena se také může cítit lépe ve své kůži volbou erotických stylů se sexy prádlem nebo doplňky. Toto spodní prádlo je navrženo tak, aby zdůraznilo největší přednosti ženského těla, díky kterému se každá žena bude cítit jako bohyně sexu. Někdy však pouhý rozhovor nebo zavedení změn do styku nestačí a je nutná společná či individuální terapie s odborníkem.

Jakákoli sexuální dysfunkce vyžaduje pomoc lékaře, v tomto případě, pokud nelze problém vyřešit v ložnici, je nutná schůzka se sexuologem. Po diagnostikování příčiny je nutné navštívit odborníka, aby zvolil léčebnou strategii.

Frigidita u mužů

Obvykle je první reakcí ženy, která u svého partnera zaznamená pokles libida, hledat důvody sama u sebe. Přestala jsem pro něj být přitažlivá? Už mě nemiluje? Nebo možná má jinou? Toto jsou nejčastější dotazy partnerů. Velmi často však příčiny poklesu sexuálních potřeb u mužů leží někde jinde. Obvykle jsou způsobeny psychologickými a biologickými faktory nebo jsou důsledkem nemocí.

Psychologické příčiny

Jednou z nejčastějších psychických příčin sníženého libida je obvykle stres a únava. K nárůstu únavy přispívá stále delší pracovní doba a z toho vyplývající množství povinností. Často se muži i ženy vracejí z práce natolik vyčerpaní, že jediné, na co myslí, je odpočinek nebo spánek. Navázání sexuálního kontaktu je spojeno s tělesným úsilím, které je obtížné, pokud je partner vyčerpaný a vyčerpaný tvrdou prací. Stres v práci mohou muži po návratu domů ztížit přivození chuti na sex. Muž má hlavu plnou problémů, a když se je snaží řešit, nemůže se soustředit na nic jiného.

Konflikty ve vztahu jsou častou příčinou poklesu sexuálních potřeb. Nevysvětlitelné hádky a tvrzení, která se zdají zapomenutá, mohou stále negativně ovlivnit vnímání partnera a přispět tak k sexuálním potížím. Do dlouhodobých vztahů se často vkrádá nuda, každodenní život a monotónnost. Stojí za to si to zapamatovat a pokusit se zpestřit svůj sexuální život, aby se nestal rutinou nebo „večerní povinností“.

 • Stoporex® Klasik

  Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  Stoporex® XXL krém

  599,00 
 • Stoporex® Delay sprej

  Stoporex® Delay sprej

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Stimul gel na erekci

  Stoporex® Stimul gel na erekci

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  2194,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  1966,00  Sleva!

Biologické příčiny

Biologické příčiny zahrnují hormonální poruchy, věk nebo nemoci. Pokles sexuálního zájmu může být jedním z prvních příznaků vznikající nemoci: cukrovky, hypertenze nebo deprese. Navíc může jít o jeden z vedlejších účinků léků (například antidepresiv nebo hormonů). S věkem mužské libido klesá. Je spojena s tzv. „mužskou menopauzou“, způsobenou mimo jiné poklesem hladiny hormonů, snížením výkonnosti a účinnosti organismu.

Hormonální poruchy se týkají především změn hladiny mužského hormonu, který je zodpovědný za hladinu libida u mužů i žen. Pokles mužského hormonu může u mužů způsobit ztrátu sebevědomí, pocit, že se nedokážou prokázat jako „skuteční muži“. V důsledku to může vést k vyhýbání se sexuálnímu kontaktu ze strachu, že nebudou schopni uspokojit svého partnera. Mužská menopauza je často doprovázena erektilní dysfunkcí, která dále snižuje motivaci k sexuálnímu kontaktu. Je proto vhodné užívat doplňky stravy Stoporex.

Co má také vliv na libido

Nedostatečná hydratace při sexu

Předčasná menopauza – může ovlivnit suchost pochvy. Nedostatečná hydratace zase často snižuje libido. Přitom existuje snadný způsob, jak tento problém vyřešit – kupte si dobrý lubrikant, který usnadní sblížení.

Víceletý vztah a nízké libido

Mnoho žen necítí „normální“ touhu, protože mají za sebou dlouhodobý vztah, dospívající děti, stárnoucí rodiče, v práci je stres, to vše blízkosti neprospívá. Bohužel neexistuje žádné magické řešení. Věci se mohou změnit, když budete pomalu pracovat se svým postojem, budete budovat intimitu, oslavovat blízkost, dlouhou předehru a najít si každý den pár chvil na rozmazlování samy sebe.

Afrodiziaka

Mnoho lidí věří v sílu afrodiziak, které zvyšují libido a činí sex električtějším. Nejoblíbenější jsou banány, fíky, avokádo, které svým vzhledem napovídá určitý obsah, ale to není vše – důležité jsou i živiny v nich ukryté. Existují důkazy, že tyto produkty mohou zvýšit průtok krve do genitálií a zlepšit kvalitu sexuálního života. Z přírodních doplňků působí jako afrodiziakum přírodní přípravek Stoporex.

Jak zlepšit chuť na sex?

Libido je individuální vlastností každého člověka. Proto je obtížné definovat jednoznačné hranice sexuální touhy – u někoho je menší a u jiného větší. Přesto příliš nízké libido často není důsledkem přirozených změn v těle a psychice. V takových situacích je snížená sexuální touha výsledkem vnějších a / nebo vnitřních faktorů, které lze odstranit, aby se zvýšila a obnovila přirozená úroveň sexuální touhy.

Důvodem poklesu libida mohou být i poruchy neurotransmiterů v centrálním nervovém systému, onemocnění jako je cukrovka, hypertenze a endokrinní poruchy, ale i psychický stav včetně deprese nebo neurotických poruch. Z tohoto důvodu, pokud máte problémy se sexuální touhou a sníženým libidem, měli byste se poradit s lékařem.

Muži, kteří se potýkají s problémem nízké chuti na sex, nejčastěji sáhnou po farmakologických prostředcích bez předpisu. Doplňky stravy pro muže jako je například Stoporex obsahují nejčastěji složení z rostlin Tribulus terrestris nebo kořen maca, dále vitamíny a minerály, které zlepšují mužskou potenci a libido. Podpořte libido přírodními metodam včetně fyzické aktivity. Bylo prokázáno, že fyzické cvičení má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a navíc snižuje stres, který narušuje potenci.

Z rostlin, které zvýší vaši chuť na sex to jsou:

 • ženšen, zvyšující syntézu oxidu dusnatého, který podporuje relaxaci krevních cév v kavernózních tělesech penisu
 • kořen maca, který zvyšuje libido a zvyšuje počet a pohyblivost spermií v ejakulátu
 • damiána pouštní, zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů a reguluje hormonální rovnováhu těla,
 • japonské ginkgo, které je bohatým zdrojem flavonoidů, které zvyšují sexuální touhu

Shrnutí

Nejen správně vedená předehra, zdravý životní styl nebo řešení problémů ve vztahu jsou účinným způsobem, jak problémy s chutí na sex řešit. Důvody pro nechuť k sexu nebo potíže s dosažením orgasmu mohou být jak zdravotní, tak psychologické. Nejdůležitější je předběžná diagnóza. Pokud jsou vyloučeny zdravotní důvody, máme psychické příčiny, které zahrnují jak partnerské vztahy, tak sociokulturní vztahy. Libido lze zvýšit pomocí doplňků stravy, snížením stresu a zdravým jídelníčkem.

 • Stoporex® Klasik

  Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  Stoporex® XXL krém

  599,00 
 • Stoporex® Delay sprej

  Stoporex® Delay sprej

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Stimul gel na erekci

  Stoporex® Stimul gel na erekci

  360,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  Stoporex® Prolong – Balení 3ks

  2194,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  Stoporex® Klasik – Balení 3ks

  1966,00  Sleva!