Fascinující fakta o masturbaci, ze kterých vám bude stát nejen rozum

Fascinující fakta o masturbaci

Onanoval každý a kdo říká, že ne, ten to dělá dodnes.“ Legendární a především pravdivá hláška z filmu Pupendo se bezesporu vryla do dějin české kinematografie. Že vás na této sólo aktivitě nemůže už nic překvapit? Náš článek vás vyvede z omylu. Nejprve se dozvíte, jak šel čas s onanií. Bude to jako jízda na horské dráze, protože se střídaly doby podporující a zakazující tuto činnost. Také zjistíte, jakým způsobem masturbovala královna Kleopatra, kdy vznikl první vibrátor nebo proč se stavěla protimasturbační sanatoria. A na úplný závěr vám dáme tipy, jak si sólo hrátky užít tak, abyste byli maximálně (u)spokojení.

Existuje několik desítek slangových výrazů

Sebeuspokojování, ipsace nebo onanie. To jsou odborné názvy pro masturbaci, které zná většina z nás. Věděli jste ale, že existuje několik desítek slangových výrazů jen pro mužskou masturbaci a podstatně menší množství pro ženskou?

Nebudeme nosit dříví do lesa a opakovat výrazy, které jsou notoricky známé jako je honění, dělání si dobře, leštění klády apod. Určitě vás budou zajímat spíše neobvyklá pojmenování pro mužskou masturbaci. Většina z nich pochází z cizích jazyků, ale v češtině se celkem rychle ujaly.

 • rozzuřit kobru
 • ztrestat biskupa
 • škrtit kuře
 • bojovat s Tarzanem
 • nechat červa odříhnout
 • loupat kůru ze stromu

Je zajímavé, že pro ženskou masturbaci mnohem méně. Uveďme si ale nějaké zajímavé příklady.

 • holčičí večer
 • ruční ovládání
 • dělat džus
 • dávat párky do pece
 • dráždit sviště
 • mačkat broskev

Jak je vidět, lidská tvořivost nezná hranice. Vymysleli byste ještě další pojmenování pro samošoust?

 • Stoporex® Lube

  119,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik + Prolong + XXL krém

  1950,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  599,00 

Masturbace často probíhá už v děloze

Pamatujete si, kdy jste masturbovali poprvé? Možná budete překvapení tím, že to nejspíš poprvé vlastně nebylo. Podle španělských vědců totiž masturbuje dítě už v děloze matky v pozdějším stádiu těhotenství. Dítě tedy intuitivně pohybuje končetinami okolo svého genitálu a tím zjišťuje, že z toho vzniká určité potěšení. Děti v této činnosti pokračují vesele dál i mimo dělohu. Je to součást poznávání jejich těla a učení se o něm. Důležité je jim masturbaci nezakazovat nebo je za ni nějak trestat! Naopak je vhodné jim empaticky vysvětlit, o co se jedná a za jakých podmínek ji praktikovat.

Co mají včely společného s onanií?

V dávné minulosti masturbace rozhodně tabu nebyla. Máme archeologické nálezy z různých konců světa dokonce, které jsou i několik tisíc let staré a k masturbaci nějakým způsobem vztahují. V indických chrámech můžeme najít zobrazení masturbujících lidí, zachované jsou také starověké římské robertky, odkazy na masturbující ženy najdeme v řecké literatuře apod. To není zdaleka všechno! Ve starověkém Egyptě faraonové rituálně masturbovali okolo řeky Nilu, aby si zajistili plodnost. Máme dokonce zmínku o tom, že se i samotná královna Kleopatra uspokojovala. A to dutou tykví, která byla zaplněná bzučícími včelami. Ty zaručily jakési vibrace této erotické pomůcky. Dá se proto předpokládat, že se masturbovalo, masturbuje a bude masturbovat co bude svět světem.

Masturbace jako brána do pekla

S nástupem středověku se pohled na masturbaci ovšem radikálně změnil. Od té doby spousta lidí věřila, že může za nemoci, závislosií, sexuální a mentální poruchy apod. Dokonce se mělo za to, že hlavně ženy mohou být díky ní více náchylné k posedlosti ďáblem. Ani německý filosof Immanuel Kant nebyl fanoušek onanie. Označil ji dokonce za horší čin, než je sebevražda. Vše došlo až tak daleko, že se začaly vyrábět jakési protimasturbační pomůcky, které penis nebo vagínu pevně sevřely a znemožnily ke genitáliím přístup. Později přišly na řadu také přístroje s elektrickými šoky a dokonce se postavila i speciální sanatoria pro onanisty. Těch pak skutečně ubylo. Jednoduše však proto, že nebezpečné protimasturbační terapie nepřežili. Dnes nad těmito názory vrtíme nevěřícně hlavou, ale pravdou je, že existuje stále spousta lidí, kteří se domnívají, že je masturbace špatná. Tím se dostáváme k bodu číslo 5.

Křesťanství ji vnímá jako hřích

Jak se k masturbaci staví Bible? Z ní jasně vyplývá, že sex má sloužit primárně k plození potomků nebo být prostředkem vyjádření v manželství mezi mužem a ženou. Je tedy jasné, že masturbace do žádného z těchto konceptů nezapadá. Jedná se tedy o hřích, protože tato aktivita je v rozporu s Boží představou. Věřící člověk by se měl o svém špatném skutku vyznat při svaté zpovědi a poprosit Boha o odpuštění. Abychom však církvi nekřivdili, v dnešní době existují kněží, kteří jsou ve svých postojích k sebeuspokojování shovívavější a nevnímají tento čin jako problém. Nezodpovězenou filozofickou otázkou také zůstává, proč, když je onanie špatná, nás tedy Bůh takto stvořil?

Vznik prvního vibrátoru aneb orgasmem proti hysterii

Během viktoriánské éry se lékaři rozhodli, že hysterii, která byla diagnostikována nejčastěji u žen, budou léčit orgasmem. Jenže stimulace klitorisu byla často dlouhá, namáhavá a ne vždy úspěšná. Lékaři, kteří ji sami prováděli, si navíc často stěžovali na bolesti v prstech a zápěstí. To vedlo k vynálezu, který změnil svět masturbace. V roce 1869 americký lékař Georg Taylor vynalezl párou poháněný masážní přístroj, který byl o 11 let později patentován jako vibrátor. Tehdy však nebyl primárně spjatý se sexualitou. Využíval se k léčbě různých nemocí a psychických poruch. Mezi ženami byl vyhledáván taky proto, že sliboval dokonce i zmírnění vrásek.

Můžete se na ní stát závislí

Díky medicíně a pokroku je tedy jasné, že orgasmus, kterého dosáhneme vlastním přičiněním, nás nepřipraví o zrak, nezpůsobí neplodnost nebo jiné obtíže, jaké byly onanii dříve mylně přisuzovány. Nicméně existují případy, kdy může častá masturbace představovat vážný problém. Jedním z nich je, když člověk dává přednost hraní si se sebou než se svým partnerem. To samozřejmě může způsobovat problémy ve vztahu a v krajních případech vést k jeho ukončení. S častou a urputnou masturbací souvisí i vznik gangrén, zranění nebo jiných zdravotních problémů. V krajních případech si na ní můžeme dokonce vypěstovat závislost. Pokud zjistíte, že touto činností trávíte většinu svého času na úkor jiných aktivit nebo máte potřebu masturbovat kdekoliv a kdykoliv bez ohledu na okolí, bez prodlení navštivte odborníka.

Kdo pravidelně onanuje, toho lékař nenavštěvuje

Dovolili jsme si rčení o jablku denně a návštěvě lékaře trochu upravit. Zaměřme se nyní na zdravou frekvenci sebeuspokojování. Zdá se, že onanie nejen, že není neškodná, ba naopak je zdraví prospěšná. Kromě dobrého pocitu totiž pomáhá zlepšovat spánek, imunitu, zmírňuje stres, zvyšuje psychickou pohodu, u mužů působí jako prevence proti zánětům močového měchýře a prostaty, zlepšuje kondici samotných spermií a díky tomu zvyšuje plodnost apod. Benefitů je tolik, že by vydaly na samostatný článek. Podtrženo, sečteno, masturbace je zdravá.

Čím víc sexu, tím víc onanie

Ačkoliv žijeme v moderní době, spousta lidí se k masturbaci stejně přiznat nechce. Kápnout božskou mají problém hlavně ženy. Takže berte, prosím, následující statistiky s notnou rezervou. K pravidelnému sebeuspokojování se oficiálně přiznává 30 – 40 % nad 18 let, ačkoliv podle odhadů se sólo hrátkám oddává skoro každá. Zhruba 70 % lidí si sebelásku neodepře ani v manželství. 16 % mužů se netají používáním erotických pomůcek. Na druhou stranu existují i tací, kteří nemasturbují vůbec. Zajímavé je, že lidé, kteří mají více sexu, také více masturbují. Je to dáno tím, že lidem s nízkou frekvencí sexu se postupem času sníží i sexuální apetit.

 • Stoporex® Lube

  119,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik + Prolong + XXL krém

  1950,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  599,00 

5 technik pro (ještě) lepší masturbaci

Většina pravidelně onanujících lidí masturbuje stále stejným způsobem. Nač taky měnit starou osvědčenou klasiku? Opak je ale pravdou. Stejné úkony mohou vést k tzv. idiosynkratické masturbaci. Stále se opakující návyky během sebeuspokojování totiž mohou způsobit neschopnost dosažení orgasmu s partnerem. Z toho důvodu byste si měli čas od času svoje sólo hrátky nějakým způsobem zpestřit. Přinášíme vám hned několik tipů, jak na to.

1) Dejte si na čas

Dostatečně se nažhavte a prozkoumávejte pomalu svoje tělo. Mapujte erotogenní zóny, hlaďte se na místech, které běžně odbýváte. Nejen, že vystupňujete sexuální napětí na maximum, ale i orgasmus bude o to intenzivnější.

2) Stoupněte si

Většina z nás se při sebeukájení schoulí do křesla nebo postele. Zkuste to pro tentokrát ale jinak. Když si stoupnete, vzrušení se rozprostře do celého těla. Tím pádem bude i orgasmus intenzivnější. Dávejte si ale pozor, aby se vám při něm nepodlomila kolena a nezpůsobili jste si úraz.

3) Oddalujte orgamus

Jakmile budete cítit, že se blíží vyvrcholení, přestaňte s auto stimulací a počkejte, než největší napětí pomine. Poté znovu pokračujte dál. Tato technika, která se nazývá hranování neboli edging. Kromě intenzivnějšího orgasmu pomáhá mužům s předčasnou ejakulací.

4) Zapojte hračky

Trh s erotickými hračkami je tak široký, že by byla škoda nevyužít to, co nabízí. Odhoďte zábrany, vybírejte, experimentujte. Kromě hraček můžete vyzkoušet i přípravky pro intenzivnější orgasmus jako je například Stoporex Stimul nebo Stoporex Delay.

5) Nebo rovnou zapojte partnera

Nic nesblíží páry tak moc dohromady jako společná masturbace. Kolikrát bývá daleko vzrušující než samotný sex. Je to také ideální doba na to, abyste si naplánovali společný orgasmus. Většinou je jednodušší naplánovat vyvrcholení muže. Žena by mu proto měla dát pokyn, že se k vrcholu blíží, a muž se jí pak přizpůsobí. Do cíle se tak dostanete oba najednou. A to vážně stojí za to!

Závěr

Masturbace je věc, kterou dělá většina z nás, ale málokdo o ní chce mluvit. Jak je ale zřejmé, není se zač stydět, protože se jedná o nedílnou součást našeho života. Ještě bude nějakou dobu trvat, než se o ní budeme bavit beze studu, ale jsme už alespoň na dobré cestě. Jaký je váš pohled na masturbaci? A jaké informace o ní vás v našem článku překvapily? Budeme rádi, když se o vaše zkušenosti podělíte do komentářů. Zatím se mějte hezky a pomazlení juniora a rabování jeskyňky zdar!

Použité zdroje

https://www.factretriever.com/masturbation-facts

https://www.menshealth.com/sex-women/a19538065/shocking-masturbation-facts/

 • Stoporex® Lube

  119,00  Sleva!
 • Stoporex® Women

  419,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik

  690,00 
 • Stoporex® Prolong

  770,00 
 • Stoporex® Klasik + Stimul gel

  990,00  Sleva!
 • Stoporex® Prolong + Delay sprej

  1080,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik + Prolong + XXL krém

  1950,00  Sleva!
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  1380,00  Sleva!
 • Stoporex® XXL krém

  599,00